Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 09 grudnia 2019 18:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
ItsMeOnly
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 grudnia 2006 14:28 
User

Obłużowszczyk pisze:
czy jak wypowiadamy się IMIENNIE o jakiejś osobie i jej negatywnym naszym zdaniem zachowaniu lub o zachowaniu, które należy napiętnować, czy jest to naruszenie podstawowych zasad moralnych, czy nie dając możliwości obrony takiej osobie, chociażby tylko dlatego, że nie uczestniczy w tej dyskusji

Dlatego publiczne napiętnowanie jest lepsze, bo daje możliwość obrony.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

joanna
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 grudnia 2006 21:44 
User

Cyprian. pisze:
tylko nadgorliwej neofitki troche zbyt szybko i łatwo moim zdaniem wydającej osądy

Szanowny Cyprianie!
Radzialbym Ci skupic sie bardziej na clou calej dyskusji zamiast na obrazaniu mnie i ocenianiu mojej gorliwosci... "Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi", a "najlepsza obrona jest atak" - te dwa przyslowia dedykuje Tobie Cyprianie.
Nie obrazam nikogo personalnie, tylko akcentuje swoje spostrzezenia odnosnie konkretnego zjawiska. I mam do tego prawo, nawet jako "neofitka", a moze nawet tym bardziej je mam, bo jak wiesz (a moze jeszcze tego nie wiesz?) tkwiac dluzszy czas w okreslonej sytuacji gubi sie perspektywe obiektywnego jej widzenia.
- To tyle slow do Ciebie.

Nie mowie, ze mam monopol na racje, ale madry czlowiek przynajmniej sprobuje sie zastamowic nad opiniami innych, nawet, a moze tym bardziej, jesli sa skrajnie odmienne od jego.
Krotkowzrocznosc nigdy nie jest konstruktywna.
A moja obiektywna, wynikajaca ze spojrzenia swiezym okiem krytyka dotyczyla sensu i idei Ruchu a nie Ludzi.
Z jednej strony to ludzie tworza PRPI, ale to Ruch, jego dzialania, realizacja zalozen, idee, ksztaltuja postawy ludzi skupionych wokol niego.
Reasumujac - po prostu szkoda mi takiego potencjalu jaki niewatpliwie tkwi w tej organizacji, ludziach, bo zamiast zyc okolicznosciowymi imprezami, moznaby zrobic znacznie wiecej.
Z pozytkiem dla WSZYSTKICH.
I wydaje mi sie, ze mimo, iz wypowiada sie na tak Wasze tematy neofitka (nie nadgorliwa tylko ZYCZLIWA, bo dobrze Ruchowi i ludziom zycze), to warto sie nad tym przynajmniej zastanowic.

Zyczac swiezosci spojrzenia pozdrawiam wszystkich WETERANOW PRPI :wink:
jo

Na górę  || 

Obłużowszczyk
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 04 grudnia 2006 23:18 
User

Odpowiedż dla Its only me i nie tylko...
Niestety na tym forum jednak publiczne napiętnowanie nie jest publiczne...
Pozdrawiam i w dalszym ciągu jestem przeciwny i protestuję!
Ps. Brak jakiejkolwiek możliwości wypowiedzenia osób wymienionych z imienia i ksywki w swojej obronie, cóż czy ja bronie pijaństwa wymienionej osoby - kolegi H. lub wypowiadam się w imieniu J. - nie! jeśli ktoś ma pretensje do zachowania kogokolwiek niech działa, ale niech da szansę obrony! Tych osób tu nie ma....

Znam H. i J. mam swoje zdanie na ich temat i dalej jestem zdania, że nikt nie może mówić drugiemu człowiekowi co ma robić(patrz jaką ma iść drogą), ponadto znam bardzo dużo osób mówiących o sobie, że są ludżmi(prawdziwymi ludżmi) i nie jest to prawdą

Na górę  || 

Cyprian.
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 grudnia 2006 0:40 
Szanowna Joanno
Jakoś nie mogę sobie przypomnieć żebym kogokolwiek obraził a jesli tak to prosiłbym o wskazanie w którym miejscu .Słowa neofitka i nadgorliwa nie są chyba obrazliwe...chyba ze coś się ostatnio zmieniło w znaczeniu tych słów -więc po co bawic się w słowne przepychanki...
Jeżeli można być obiektywnym po jednorazowym wydarzeniu to dzięki za taki obiektywizm-jeżeli już to jest to Twoje zdanie do którego oczywiscie masz prawo chociaż w moim przekonaniu wyrobione zbyt szybko, tym bardziej że chyba niespecjalnie się orientujesz co kto robi i co się dzieje ,poza tym Twoje spostrzezenia na temat zbierania pieniędzy do koca są moim zdaniem najlepszym dowodem na niezrozumienie tego co na pow wow się dzieje i na to że o Indianach niewiele wiesz-co nie jest zadną ujma tylko sądze że zobowiązuje do skromnosci.

Nawiązując do sedna dyskusjii-o Ruchu i co w nim i jego kondycjii - Forumowicze pisali o tym w innych postach w innych tematach więc nie będę się bez sensu powtarzał -wystarczy pogrzebać na Forum....

... moim zdaniem(do którego mam prawo) przydałby się trochę inny ton bo nie piszesz do dzieciaków którym trzeba pouczania,więc przydałoby się może czegoś wiecej dowiedzieć i zastanowić nad opinią innych nawet jeżeli jest zupełnie odmienna-tak podobno robią mądrzy i dalekowzroczni. ............

Pozdrawiam
Cyprian

Na górę  || 

joanna
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 grudnia 2006 11:21 
User

:) no, i od razu milej...

Sila argumentow do mnie dociera - wiem malo na temat zasad panujacych w Ruchu. Pewne zachowania, zjawiska po prostu mnie uderzyly.
Gdybym starala sie kreowac na wszystkowiedzaca, to nie zaznaczylabym na samym poczatku, ze jestem w tym temacie "dziewicza" :wink:
Zdaje sobie z tego sprawe.
Nie zmienia to jednak faktu, ze mam duze watpliwosci odnosnie Ruchu i zasad jego dzialanosci. Nadal uwazam, ze przy lepszej organizacji, niewielkim wysilkiem moznaby robic znacznie wiecej, lepiej.

Moze kiedys bedzie okazja o tym porozmawiac... :)

Zyczac wszystkim milego dnia, pozdrawiam
jo

Na górę  || 

Cyprian.
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 grudnia 2006 11:59 
....jak najbardziej jestem za rozmową bezpośrednią ... uważam internet jak każdą formę komunikacjii niebezsposredniej i niewerbalnej za medium ułomne -zawsze lepiej jest porozmawiać majac rozmawiacza przed oczami i w zasięgu słuchu,a że tematy indianskie i indianistyczne to bardzo rozległe obszary i jest o czym rozmawiać to dobrze jest się spotykać i rozmawiać ,tym bardziej że wśród ludzi w samym Ruchu jest masę niepotrzebnych i często wydumanych uprzedzeń...sam niejednokrotnie się przekonałem że myslałem błędnie o osobach które znałem tylko ze słyszenia-przy bliższym poznaniu okazywało się że jesteśmy w stanie się bez problemu porozumieć i że wyolbrzymione przez wyobrażnię różnice są bardzo małe lub wręcz nieistotne chociaż czasami bywało zupełnie odwrotnie i z entuzjazmu robiła się gorzka pigułka...taka moja poranna refleksyjka... niemniej jednak myślę że więcej otwartości czasami przydałoby się wielu z nas..
Pozdrawiam
Cyprian

Na górę  || 

weteran
 Tytuł: proponuję zjazd ruchu
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 grudnia 2006 22:32 
User

Jesteśmy wszyscy jak dzieci i postępujmy jak dzieci wszystko to zabawa i rywalizacja bez punktowa możemy znaleźć jedną ścieżkę braterstwa pozdrowienia weteran

Na górę  || 

Mirrow
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 grudnia 2006 16:38 
User
Awatar użytkownika

http://mirrow.freehost.pl/index.php/PWkat06.htm / -> SMUTNE ale PRAWDZIWE refleksje o PRPI

Pozdrawiam :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

wuhuilin11
 Tytuł: Re: O PRPI....
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 kwietnia 2019 8:14 
User

ecco outlet
burberry bags
jordan retro
huarache shoes
balenciaga shoes
pandora rings
pandora jewelry official site
pandora jewelry
ralph lauren
yeezy
supreme shirt
adidas originals nmd
valentino sneakers
adidas superstar mens
Hermes Wallets
air max
moncler sale
kyrie irving shoes
nmd
asics running shoes
ferragamo
birkenstock shoes
ralph lauren shirts
goyard tote
salomon
kate spade outlet
adidas yeezy
kd shoes
nike air max
nike air max 95
fitflop uk
chrome hearts
prada purse
michael kors handbags
pandora jewelry official site
mont blanc
louboutin
mulberry bayswater
fitflop sale
adidas yeezy
pandora necklace
kate spade handbags
louboutin
vapormax
fitflop
mcm
stephen curry shoes
north face jacket
jimmy choo shoes
moncler jacket womens
coach wallet
kate spade bags
nike vapormax
goyard bag
under armour outlet
coach purses
salvatore ferragamo shoes
nike air max 270
pandora bracelet
air jordan
north face
kd 10
supreme shoes
moncler jacket mens
barbour jacket
skechers
nike air max 97
pandora bracelet
lacoste polo shirts
nike kyrie
nike vapormax
chrome hearts
ray ban sunglasses
huaraches
nike air max 97
mbt womens shoes
nike kd
ray ban prescription sunglasses
nike air max 2018
cartier sunglasses
Adidas Yeezy
oakley prescription sunglasses
hermes belt women
ultra boost
pandora
birkenstock shoes
longchamp
asics
nike air max 270
burberry
prada purse
air max
nike air max
mcm handbags
burberry scarf
moncler jacket mens
fitflop shoes
polo
curry 4
polo
harden shoes
air max 97 gold
salomon skis
red bottoms
bvlgari
chrome hearts sunglasses
air jordan
nike air max 270
Salomon Shoes
michael kors handbags
balenciaga sneakers
Pandora Charms
vapormax
space jam 11
moncler jacket mens
nike air max 90
salomon xa pro 3d
jordan retro 11
true religion sale
jordan shoes
puma rihanna
nike air max 90
pandora
true religion jeans men
nike air max 95 mens
nike vapormax
ultra boost mens
yeezy shoes
lebron shoes
lebron james shoes
moncler jacket mens
celine handbags
longchamp
adidas ultra boost
nmd adidas
ed hardy
louboutin shoes

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]