Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2018 18:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
vixgirl
 Tytuł: Uliczni grajkowie - kim oni są?
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 października 2005 23:06 
User

Hej do Szczecina przyjechali Indianie ze swoja kapela. Nazywaja sie navajo, czy ma ktos moze wiecej informacji o nich, bo wiem tylko ze mieszkaja w Berlinie, ale graja , spiewaja i tancza genialnie.Nie wiem moze jakies zdjecia albo cokolwiek :) z góry jestem wdzieczna pozdrowienia dla fanow Indian

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Czapla
 Tytuł: Uliczne zespoły
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 02 listopada 2005 18:20 
User

Grupa ta wielokrotnie grała na ulicach Warszawy. W zasadzie za każdym razem mówią o sobie co innego. Mają stroje zupełnie innego rejonu, niż Ameryka Środkowa, z której wszyscy pochodzą. Podobno jeden z nich przez 8 lat mieszkał wśród Navaho. Na płytkach, które sprzedają mają także muzykę swoich terenów. Myślę, że skład zespołu (lub zespołów) się często zmienia, dlatego informacje są różne. A grają rzeczywiście pięknie. Pozdrawiam.

Na górę  || 

vixgirl
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 02 listopada 2005 23:47 
User

;-) dzieki chociaz za zainteresowanie sie moim postem i za informacje, moze skromne ale zawsze coś ;] Pozdrawiam serdecznie

Obrazek

Na górę  || 

Cień
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 listopada 2005 16:29 
Moderator
Awatar użytkownika

Moim skromnym zdaniem - fajans, jakich mało (a niestety coraz więcej)...

Chłopaki są z Ameryki Południowej, ale mieszkają w Polsce, grają pod różnymi tymczasowymi nazwami gdzie popadnie (czasem też za granicą, gdzie lepiej za to płacą), "stroje" i muzyka - w najprymitywniejszej odmianie "new age" - kupa plastiku i elektroniki z playbacku (czasem po prostu leci płyta "Sacred Spirit" a oni udaja, że grają...). Podobnie mało warte "ich" (?) płyty - choć oczywiście są i tacy co lubią taką "globalną" muzyczkę. Całość to niestety odpowiedź na europejski popyt kreowany przez popularne i fałszywe stereotypy o Indianach. Związki z tradycyjną muzyką indiańską (jakąkolwiek - andyjską, nawaho, itp.) - niemal żadne.

Mówiąc krótko - nie polecam. Słuchajcie muzyki tradycyjnej, plemiennej, akustycznej, słuchajcie autentycznej muzyki Andów lub wielkich flecistów z Ameryki Północnej, słuchajcie współczesnej muzyki Indian i Inuitów opartej na ich własnej radycji, słuchajcie nagrań z pow-wow, indiańskiego bluesa, punka i hiphopu nawet... Wszystko lepsze, niż takie dziwactwo...

Więcej prawdziwej muzyki (i o muzyce) Indian - oczywiście - na stronie http://www.indianie.eco.pl (linki do indiańskich radiostacji i naszego Etnoradia);)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 listopada 2005 23:24 
Administracja
Awatar użytkownika

hehe... :lol: 8) :P :mrgreen:
Vixgirl - panowie ze zdjęcia gościli także w Lublinie, widziałam ich tylko raz i chociaż są lepsi niż inne zespoły, które zdarzało mi się widzieć, popieram całym sercem, rozumem i duchem Cienia, bo to, co takie zespoły sobą przedstawiają nie jest warte zainteresowania ani pieniędzy.
Rozumiem chyba ten zachwyt, ale na dobrą sprawę oni nie przedstawiają sobą nic prawdziwego. W "ich" muzyce nie ma tradycji - to prawda.
Jest to zlepek elektroniki, fletów i innych "indiańskich motywów" wpadający w ucho , ale tak naprawdę nie posiadający duszy. Bo muzyka nie powinna tylko wpadać w ucho ale (przede wszystkim etniczna) opierać się mocno o tradycję i coś sobą wyrażać, czyż nie? ;)
I na koniec: znów przyznaję Cieniowi rację. Jegomoście pochodzą z Ameryki Południowej, a mówić.... każdy może wszystko. wolność słowa panuje ;)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
vixgirl
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 05 listopada 2005 0:57 
User

;) no tak. Fakt zachwyciłam się "ich" muzyką , ogólnie pierwszy raz widziałam "indiańską" kapele i pewnie dlatego taka moja reakcja ;p a tu się okazuje,że wcale nie grają dobrej muzyki :> Mam ich tez plytke może wszystkie kawałki nie są wcale takie fajne, ale niektóre z nich naprawde brzmią ...a ta elektronika rzeczywiście tam nie pasuje :/
Wychodzi na to, że koledzy po prostu chcą zarobić kase ;] aczkolwiek ruszają się nieźle
Pozdrowienia i dzięki za zainteresowanie się moim tematem :-)

Na górę  || 

misham
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 listopada 2005 19:43 
Tłumacz

A mówi się, że o ludzkich gustach nie powinno się dyskutować. :wink:

A przecież zrozumiałe powinno być dla większości, jeżeli nie dla każdego, zainteresowanie odbiorców muzyką new age. Fascynacja tym nurtem ani nie jest rzadko spotykana, ani prymitywna. Wielu muzykom tworzącym takie nagrania ciężko również zarzucić, że jest to muzyka zła, nieprzemyślana czy że brak jej warsztatu czy właśnie ducha (jak wydawać mogłoby się z powyższych postów). A i uznani twórcy pochodzenia Indiańskiego wielokrotnie po tą konwencję sięgali.

Możemy nie gustować w takiej twórczości ze względów ideologicznych, ale nie demonizujmy. Jest to gatunek taki sam jak każdy inny i nie da się ukryć, że łatwiej strawny niż gardłowe śpiewy np.: Black Lodge Singers.

Równie zrozumiała jest dla mnie postawa panów z powyższego zdjęcia. Jeżeli istnieje popyt, podaż jest jego naturalnym skutkiem. Nasze niezgodne z rzeczywistością, europejskie myślenie o Indianach otwiera im możliwości do robienia stosunkowo łatwej i wcale nie małej kasy na naszych stereotypach. Indianie zawsze cechowali się praktycznością, więc cóż im się dziwić, że czerpią zyski z naszej niewiedzy. Zresztą jest to proceder dosyć wśród nich powszechny (np. w Ameryce Łacińskiej czy nawet Południowej dosyć często można spotkać zespoły indiańskie występujące w strojach charakterystycznych dla Ameryki Północnej, a nie mające z kulturami z tego kręgu kompletnie nic wspólnego).

Zupełnie inną sprawą jest wciskanie jawnego kitu, jakiego dopuszczają się sfotografowani powyżej panowie. Tego usprawiedliwić się nie da i tu zalecana jest uzasadniona ostrożność i nieufność. jeśli ktoś nas kłamie to lepiej się z nim nie zadawać.A takie można odnieść wrażenie po krótkiej rozmowie z czonkami zespołu usilnie próbującymi dokleić sobie legendę robiąc przy okazji rozmówcę w wała.
Misham

Na górę  || 

vixgirl
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 listopada 2005 1:27 
User

:) ok, juz wiem w zasadzie wszystko co chcialam wiedziec, aha sprostuje kilka rzeczy, to ze sa ponoc z Berlina to gazeta napisała nie wiem czemu :/ Pochodza oni z Ekwadoru ale mieszkają w Wawie, nie mają swojej nazwy..ich nazwa raczej pochodzi od tytułow z albumow,i często grają też z innymi Indianami "kolegami" dlatego sklad jest rózny.

Cień przesłuchałam Sacred Spirit :-) ładne mają kawałki nie powiem, warte przesluchania
Pozdrowienia

Na górę  || 

blondynka029
 Tytuł: Ela
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 kwietnia 2006 21:14 
User

czesc.czemu zdjecie jest zablokowane?:(

Na górę  || 

MATEUSZ
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 kwietnia 2006 22:17 
Administracja
Awatar użytkownika

Pędze z wyjaśnieniami
Zdjęcia nie są zablokowane. Poprostu autor postu w którym one były wykasował je ze swojego serwera. I dlatego nie widać ich na forum.

PS. jesli ktos ma to zdjęcie to niech zamieści je w Alubie forum i tutaj wstawi link do niego. Dzięki temu zdjęcie znajdzie się na serwerze forum i raczej nie powinno być problemów z ich wyświetlaniem

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  
aniakara
 Tytuł: Poszukuje pewną grupe...
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 maja 2006 18:41 
User

Witam Was!!

Nazywam sie Ania i jestem tu nowa. Pochodze z Śląska.
Poszukuje pewnej grupy muzycznej którą niedawno spotkałam w pewnym parku kultury gdzie grali. Wyglądają na Indiajnów ale są z Ekwadoru, nic więcej o nich nie wiem :(. Dołączam linki do ich fotek, które niedawno zrobiłam.
Mam nadzieje,że ktoś będzie cos wiedział na ich temat.
Graja po całej Polsce, Niemczech ,Szwecji, sprzedawają swoje Cd i kasety. Miałam okazje kiedyś z nimi gadać, zawołali mnie i kumpele :D, ale teraz nie mam okazji by znów ich widzieć, a ostatnio nie byłam jeszcze tak nimi zainteresowana :P

Oto linki do ich fotek :

http://img.photobucket.com/albums/v668/ ... C00157.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v668/ ... C00158.jpg

fotki troszke nie wyraźne robione kamerą cyfr. ale mam nadzieje,że ktos mi pomoże

z góry dzieki
pozdrawiam Ania :)

Na górę  || 

Kaska
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 maja 2006 19:26 
User
Awatar użytkownika

Z tego co wiem to Indianie i Ekwador raczej sie nie wykluczaja ;) A ja widuje ta grupe przy dworcu w Katowicach a kiedys stali tez na Stawowej, od strony empiku. Zycze owocnych poszukiwan.

Na górę  || 

DarekK
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 maja 2006 9:07 
User
Awatar użytkownika

Przyjedz do Warszawy na stacje Metro-Centrum - graja prawie codziennie popołudniami...

A tak na powaznie - takich grup jak ta, jest coraz wiecej, w calej Europie. I jak piszesz - jezdza z panstwa do panstwa i podobaja sie wszystkim (prawie) dziewczynom ;-)
Jesli zas chodzi o prezentowana przez nich muzyke, stroje, zachowanie czesto...cóż, pozostawiam do własnej oceny. Ale chyba jakis czas temu już o tym było na Forum.

P.S. NIe ma to jak KuraKas albo Inti-Nan, ale to bylo chyba 15 lat temu;)

Polski Ruch Przyjaciół Indian http://www.indianie.eco.pl

http://etnoradio.pl - audycje indiańskie w każdy wtorek i niedzielę od 20:00

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Cam
 Tytuł: Kim oni są???
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 lipca 2006 13:31 
User

Witam,
Jestem tu nowa, ale mam nadzieję, że dobrze trafiłam i ktoś będzie potrafił mi pomóc. Poszukuję nazwy (lub czekokolwiek) zespołu indiańskiego, który widziałam ostatnio w Ustce...(czytałam tu na forum o tych "NIBY" zespołach, których jest coraz więcej w Polsce). Było ich czterech, sprzedawali swoje płyty ( "Amazonas" i "Indian spirit")-niestety, teraz żałuję, że ich nie kupiłam:(. Całkiem fajnie grali robiąc przy tym niezłe show (jeśli można to tak określić) . Czy ktoś może wie o kogo chodzi? Byłabym suuuper wdzięczna za wszelkie info:) Postaram sie zamieścić jakąś ich fotkę w najbliższym czasie. A może kojarzycie ich z występów w waszym mieście???:) Z góry dzięki.
Oto i ono:
http://images4.fotosik.pl/68/9e240fd465d9db0b.jpg

Ostatnio zmieniony 18 lipca 2006 10:59 przez Cam, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę  || 

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lipca 2006 16:16 
Administracja
Awatar użytkownika

wszyscy robią wielkie "show" ............no i co z tego? ... osobiście nie widzę tu nic prawidziwie "indiańskiego" ... im nawet o to nie chodzi, by prezentować kulturę.. mają własną, piękną...a kiepsko przebierają się nie wiadomo za kogo... muzyka którą prezentują też nie ma żadnych korzeni...a same zespoły raz są raz ich nie ma ... zmieniają skład, nazwę, kolorowe stroje na jeszcze bardziej bajecznie kolorowe... tych zespołów jest pełno... muzyki jeszcze więcej, bo oni nie mają nagranych przez siebie płyt... oni tylko grają to, co sprzedają - mówiąc że to ich płyty... nawet szkoda $$, bo jak ktoś bardzo chce to i w necie znajdzie taką muzykę... a najlepiej z tego "new age`u" prezentuje się Olivier Shanti....

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]