Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 23 stycznia 2018 15:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
usandra3
 Tytuł: Imayra
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 06 września 2010 12:10 
User
Awatar użytkownika

Witam. Poszukuję informacji o formacji Imayra . Może ktoś zna ich adres elektroniczny ? Bardzo proszę o pomoc.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Bot Reklamowy Reklama

blanca
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 06 września 2010 12:27 
User

Witam:)
Strony internetowej chyba nie mają... Ale maila owszem :) powinien być aktualny- imayra_milton@hotmail.com
A jakich dokładnie informacji potrzebujesz?? Może będę mogła pomóc, więc jak chcesz to pisz:)
Pozdrawiam

Na górę  || 

usandra3
 Tytuł: Re: Imayra
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 06 września 2010 23:07 
User
Awatar użytkownika

Witam . Bardzo dziękuję za adres . Interesuje mnie czy koncertują wyłącznie w Polsce a także gdzie odbywają się ich koncerty .Jeżeli jesteś zorientowana w tym temacie , to , proszę , napisz .Z góry dziękuję i pozdrawiam .

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
usandra3
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 września 2010 9:20 
User
Awatar użytkownika

Jestem tu ponownie . Chciałabym także wiedzieć jaki jest właściwy skład zespołu , bo odnoszę wrażenie , że niektórzy muzycy Imayry występują okresowo czy gościnnie . Bardzo proszę o informacje na ten temat .

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
blanca
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 września 2010 10:11 
User

Koncertują w Polsce i za granicą, ale dokładnie gdzie to nie pytałam. Chyba min w Niemczech...
Wiem, że w składzie trochę trudno się czasem połapać, ale w tym momencie jest w nim Milton (bo bez niego Imayra by nie istniała), Jhina Jhina i taki Pan, którego imienia nie znam :) Czasem gra z zespołem Roberto.
Skład zmieniał się już kilka razy, ale ten jest już zdaje się od dwóch lat.
Ale masz rację, że muzycy w takich grupach występują okresowo:)

Na górę  || 

usandra3
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 września 2010 11:21 
User
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję. Zgaduję , że Milton to ten pan , który bardzo pięknie i bardzo żywiołowo tańczy i z niesamowitą wirtuozerią gra na przeróżnych instrumentach , drugi słusznej budowy pan również jest mistrzem , jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki , ale moim zdaniem porusza się w tańcu mniej skocznie , trzeci pan , którego imienia niestety nie znasz , prowadzi konferansjerkę i także tańczy , przy okazji stara się rozruszać publiczność , co mu się zresztą udawało . Czy tak właśnie jest ? :) Dodam ,że ten pan Jhina Jhina ( to nie pomyłka , dwa razy ma być? ) , występował w Ustce w lipcu , w sierpniu już nie . Tak więc w sierpniu bardzo dzielnie sobie dawał radę pan Milton ( jeśli dobrze typuję) , jest tak dobry , ze naprawdę nie odczuwało się żadnego dyskomfortu. Potrafi zagrać wszystko . Czy dobrze zgaduję? :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
blanca
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 września 2010 13:54 
User

Milton to właśnie ten Pan słusznej budowy:) Jhina Jhina (ma być dwa razy, to nie pomyłka) to ten, który do końca sierpnia grał w Ustce. Był tam przez prawie całe wakacje i owszem potrafi zagrać wszystko:)
Łatwiej by mi było gdybym mogła ich wskazać na zdjęciu ;)

Na górę  || 

usandra3
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 września 2010 22:33 
User
Awatar użytkownika

Dziękuję , właśnie wróciłam z pracy i z przyjemnością stwierdzam ,że nie pozostawiasz bez odpowiedzi moje zapytania :) Niestety nie posiadam ich zdjęcia , ale dużo już wiem dzięki Twoim wyjaśnieniom. Chciałabym wiedzieć także , dlaczego zespół nie istniał by bez Miltona ? Imayra świetnie radziła sobie bez niego , ale być może chodzi tu o coś , czego nie wiem . :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
usandra3
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 września 2010 9:40 
User
Awatar użytkownika

Przyszło mi do głowy , jednak nie od razu , że może Milton jest po prostu założycielem grupy a także kimś , kto miał fundusze na zakup podstawowego sprzętu :)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
blanca
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 września 2010 17:42 
User

Milton jest założycielem grupy i tzw liderem :) Odkąd pamiętam to właśnie on był zawsze w zespole chociaż skład wiele razy się zmieniał. W ogóle to z pierwotnego składu Imayry został właśnie tylko Milton... :)
Pozdrawiam

Na górę  || 

usandra3
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 września 2010 22:35 
User
Awatar użytkownika

Dzięki bardzo :) Naprawdę miło się z Tobą koresponduje . Czy zastanawiałaś się czasami , dlaczego tak wiele osób jest oczarowanych tym , co prezentują na koncertach zespoły indiańskie , w tym oczywiście Imayra ? W tej chwili nie chcę słuchać innej muzyki. Doszłam do pewnie niezbyt oryginalnego wniosku , ze to zasługa instrumentów takich jak quena i zampona , ale to nie wszystko . Melodia powinna mieć swoją urodę. Piękna muzyka grana na andyjskim flecie czy na fletni sprawia , że boli dusza .To są moje wnioski :) A co Ty o tym sądzisz ? Również pozdrawiam .

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Newe
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 września 2010 23:42 
Administracja
Awatar użytkownika

ten trzeci pan to Arlando vel Nano... no chyba ze zmienił imię na owe "Jihna Jihna".
Nie zdziwcie się, gdy usłyszycie że są Indianami z Ameryki Północnej....kiedy wymienią nazwę jakiegoś plemienia... ale wiele nie powiedzą, gdy zapytacie o szczegóły, o historię... za to chętnie będą zapraszać Was na tzw. piwo.... Zwrócenie uwagi lub zapytanie, czemu nie prezentują własnej a udają inną kulturę zwykle wzbudza oburzenie i niechęć do dyskusji..
nadal utrzymuję swoje stanowisko ze starych dyskusji:
Rozumiem,że każdy musi z czegoś żyć, ale dlaczego z kłamstwa i stereotypów? po co robić cyrk z obcej kultury, skoro mają własną równie piękną? Specjalnie więcej kasy przez to nie wpada...
Ktoś, kto z nimi ma jakiś kontakt mógłby w końcu o to zapytać..zasugerować...że wypadałoby trochę inaczej.

Gdyby prezentowali WŁASNĄ PERUWIAŃSKĄ I BOLIWIJSKĄ kulturę, mogliby wówczas nie tylko wystawiać koszyk na kasę dla siebie, ale i drugi koszyk na cel charytatywny z ich regionu....
tak..wiem..idealistka ze mnie.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
inca
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 września 2010 7:41 
User
Awatar użytkownika

[quote=]
Cytuj:
Nie zdziwcie się, gdy usłyszycie że są Indianami z Ameryki Północnej....kiedy wymienią nazwę jakiegoś plemienia... ale wiele nie powiedzą, gdy zapytacie o szczegóły, o historię... za to chętnie będą zapraszać Was na tzw. piwo.... Zwrócenie uwagi lub zapytanie, czemu nie prezentują własnej a udają inną kulturę zwykle wzbudza oburzenie i niechęć do dyskusji..
nadal utrzymuję swoje stanowisko ze starych dyskusji:
Rozumiem,że każdy musi z czegoś żyć, ale dlaczego z kłamstwa i stereotypów? po co robić cyrk z obcej kultury, skoro mają własną równie piękną?
[/quote]

zgadzam sie z toba absolutnie. Muzyka andyjska jest przepiekna.Ale mysle,ze moze ci ludzie chca uniknac"dyskryminacji". W wielu krajach (USA czy Hiszpanii luzie nie maja zbyt wielkiej sympatii dla ludzi z Ameryki Poludniowej-"los sudacas" jak ich nazywaja)i byc moze "dowartosciowuja sie" udajac indian polnocnoamerykanskich....
Cytuj:

Na górę  || 

usandra3
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 września 2010 9:45 
User
Awatar użytkownika

Witam wszystkich :) Chciałabym przyłączyć się do dyskusji . Nie przeszkadza mi ,że Imayra przebiera się na koncerty w takie a nie inne stroje . Taki jest ich wizerunek sceniczny . Publiczność nie zgłasza zastrzeżeń :) Poza tym nieważne jest, przynajmniej dla mnie ,gdzie się urodzili , w Peru , Boliwii , Ekwadorze czy na Wenus ( nie staram się być w tym momencie złośliwa ) , nieistotne jest dla mnie także , jakich metod używają chcąc zdobyć względy kobiet . Trochę też dziwne wydaje mi się , że miałabym ich bardziej szanować , jeśliby pochodzili z innej Ameryki :) No i nie wiemy na jakie cele przeznaczają zarobione pieniądze. Nawiążę do wątku dotyczącego muzyki andyjskiej . Naprawdę niewiele się różni a to , co prezentuje Imayra na koncertach jest moim zdaniem bardziej urzekające . Tłumy zafascynowanych ich muzyką ludzi myślą podobnie . Takie jest moje zdanie .Co Ty o tym myślisz , Blanca ?

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
blanca
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 września 2010 10:29 
User

usandra3 pisze:
Czy zastanawiałaś się czasami , dlaczego tak wiele osób jest oczarowanych tym , co prezentują na koncertach zespoły indiańskie , w tym oczywiście Imayra ? W tej chwili nie chcę słuchać innej muzyki. Doszłam do pewnie niezbyt oryginalnego wniosku , ze to zasługa instrumentów takich jak quena i zampona , ale to nie wszystko . Melodia powinna mieć swoją urodę. Piękna muzyka grana na andyjskim flecie czy na fletni sprawia , że boli dusza .To są moje wnioski :) A co Ty o tym sądzisz ? Również pozdrawiam .

Myślę, że tu głównie chodzi o to, że ludzi ciągnie do tego czego nie znają. W tym przypadku będzie to piękna muzyka i kolorowe stroje. Pewnie nawet pochodzenie muzyków ;) Ale każdy patrzy na to z innej perspektywy :)
Newe pisze:
ten trzeci pan to Arlando vel Nano... no chyba ze zmienił imię na owe "Jihna Jihna".

Broń Boże.... :D Nano już z zespołem od dawna nie gra.... Jhina Jhina to zupełnie inny facet. Na szczęście ;)
usandra3 pisze:
Nie przeszkadza mi ,że Imayra przebiera się na koncerty w takie a nie inne stroje . Taki jest ich wizerunek sceniczny . Publiczność nie zgłasza zastrzeżeń :) Poza tym nieważne jest, przynajmniej dla mnie ,gdzie się urodzili , w Peru , Boliwii , Ekwadorze czy na Wenus

Tutaj zgodzę się w 100% :)
usandra3 pisze:
nieistotne jest dla mnie także , jakich metod używają chcąc zdobyć względy kobiet

Jednak co do ich metod na zdobycie jakiejś dziewczyny mam zastrzeżenia... Ale to nie jest miejsce do takich rozmów, bo temat miał być chyba o muzyce :D
Newe pisze:
Gdyby prezentowali WŁASNĄ PERUWIAŃSKĄ I BOLIWIJSKĄ kulturę, mogliby wówczas nie tylko wystawiać koszyk na kasę dla siebie, ale i drugi koszyk na cel charytatywny z ich regionu..

Pomysł dobry, ale niestety nie zarabiają, aż tyle.

Kiedyś też byłam nimi zafascynowana. Teraz już ich dobrze poznałam i jako osoba dorosła mogę dodać jeszcze tylko to, że to po prostu zwykli ludzie, którzy chcą zarabiać na życie tak jak umieją, że czasem mają gorsze dni czasem lepsze. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo przeszkadza indianistom ich sposób na życie... Pamiętajcie tylko, że oni chcą żyć na jakimś poziomie, więc wszelkie ingerowanie w ich sprawy jest nie na miejscu. Oni nam nie mówią, że coś robimy źle.
To na razie tyle.
Pozdrawiam wszystkich:)

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]