Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 25 czerwca 2018 4:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Maku
 Tytuł: Muzyka, pieśni, zespoły, teksty
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 września 2005 0:10 
User

Heja jestem nowym uzytkownikiem, wiec witam wszystkich serdecznie. Mam pare fotek z Monachium z indinami tylko wlasnie nie znam sie jeszcze na rasach. Moze powolutku sie naucze;). Ale potrzebuje tez plyt muzyki indianskiej bo bardzo mi sie podoba, nie wiem jak sie nazywaja zespoly wiec prosze o pomoc. Pozdrawiam!!!!

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Drzewian
 Tytuł: muza
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 września 2005 10:39 
Administracja
Awatar użytkownika

zbyt ogolnikowo potraktowales temat muzyki indianskiej :) o jaka ci chodzi mowiac ogolnie czy o taka z ameryki polnocnej czy taka z ameryki poludniowej powiedzmy ze to jest najwazniejsze w tym wszystkim bo na obu tych kontynentach inaczej indianie grali sobie jesli juz sie zdecydujesz o ktora ci chodzi muzyczke to pozniej...bedzie gorzej:) ale nie zalamuj sie wcale zapewne znajdziesz to czego poptrzebujesz

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
qwert
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 września 2005 17:39 
User

Witam.

Ja nabyłem na Jarmarku Dominikańskim u indian płytke "Native". Szczerze mówiąc to niezabarzo wiem skad jest ta muzyka ale domyślam sie, że jet on z Północnej ameryki. Co do muzyczki jaka jest na tej płycie to bardzo ciekawa, można sie wciągnąć. Jest w prawdzie tylko 10 piosenek. Ale płyat jest naprawde godna polecenia(według mnie :wink:)

Pozdrawiam!

Na górę  || 

misham
 Tytuł: Pieśni i piosenki Indian
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 października 2005 21:37 
Tłumacz

Poszukuję wszelkich materiałów (słów, chwytów gitarowych, nut itp) do pieśni wykonywanych przez Indian (zarówno do pieśni tradycyjnych, jak i współczesnych).
Jeśli ktoś się może czymś podzielić albo ma namiary na kogoś, kto może mi pomóc, to będę bardzo dźwięczny.

Na górę  || 

Gość
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 października 2005 17:24 
ja też poszuqje wszelkiego rodzaju piosenek indiańskich :P
proszę!!!!!!!! jeśli macie piosenki indiańskie prześlijcie błagam angelika428@wp.pl
w wakacje miałam okazję być w Chorwacji i słyszałam tam indianów jak śpiewają i grają na ulicy........... do tej pory poszuqje piosenek indiańskich ale bez skutecznie....... angelika428@wp.pl

1) staramy się pisać w jednym a nie TRZECH PO KOLEI postach to co chcemy powiedzieć
2) podpis lub rejestracja mile widziane
Administratorka

Na górę  || 

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 października 2005 18:34 
Administracja
Awatar użytkownika

witam!
W Polsce również bywają zespoły indiańskie, które grają taką muzykę.
Domyślam się że mogła być to muzyka new age albo muzyka Indian (nie indianów..) Ameryki Południowej.. gdybyś mogła coś więcej o tej muzyce i zespole (np. jakich używali instrumentów, jak wyglądali..) napisać to będę bardziej w stanie Ci pomóc..

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Drzewian
 Tytuł: nutki
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 października 2005 22:03 
Administracja
Awatar użytkownika

podaje linka do zapisu nutowego piosenek indian ojibway jednakze wiem z doswiadczenia ze zapis sobie a piesni sobie , trudno jest przelozyc zapis nutowy na cos sensownego ale skoro ktos sie chce pobawic to prosze bardzo :):) http://www.ccarh.org/publications/data/ ... talog.html

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
shunkaha
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 października 2005 0:04 
User
Awatar użytkownika

troche mozna znalezc w "tylko ziemia przetrwa" Leszka Michalika

Na górę  || 

Namor
 Tytuł: POSZUKUJĘ
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 listopada 2005 11:19 
User
Awatar użytkownika

Witam wszystkich . Poszukuję muzyki tej nowej jak i dawnej Indian Ameryki Północnej i Canady.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

misham
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 listopada 2005 18:40 
Tłumacz

Jeżeli cię to interesuje, to dysponuję dosyć pokaźnym zbiorem mp3 zawierającym zarówno muzykę tradycyjną czy dawną, jak i współczesne dzieła Indian.
Chętnie się na coś wymienię (może masz coś czego ni8e mam a chciałbym mieć - muzyka, filmy divix lub dvd, książki, itp - oczywiście nie muszą dotyczyć wyłącznie Indian).
Mogę swe zbiory udostępnić również za przysługę (np. tłumaczenie z angielskiego, francuskiego czy niemieckiego).
Napisz, jeżeli cię to interesuje a zobaczymy co się da zrobić.
Misham
Ps. Czy to zdjęcie obok twojego loginu to Sun Bear? Wygląda podobnie.

Na górę  || 

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 grudnia 2005 18:56 
Administracja
Awatar użytkownika

My, prowadzący audycji indiańskich w Etnoradio, poszukujemy pilnie kolęd w wykonaniu Tubylczych Amerykanów. Jeśli ktoś z Was takie posiada - prosimy o przesłanie na maila. Pilne ;)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
BOBAS
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 marca 2006 22:59 
User

mam pytanko takie podstawowe do was! Czy znacie jakie zespo[list]y indianskie chodzi mi o nazwy bo wszedzie szukam i nie moge znalesc :cry:
:cry: :cry:

http://www.tutek.pl/images/bobas_kontakt.jpg

Na górę  || 

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 marca 2006 23:22 
Administracja
Awatar użytkownika

O jaki typ muzyki chodzi?
PowWow?
Black Lodge Singers, Assiniboine Juniors, Nothern Cree Singers, Cathedral Lake Singers......
Współcześni wykonawcy?
Blackfire, Joanne Shenandoah, Buffy Saint Marie, Asani, Kanenhi-io Singers, Cherokee Rose, Walela, Olivier Shanti...
New Age?
tu z reguły...hmm....jeśli chodzi o te "zespoły indiańskie" grające na ulicach polskich miast to zazwyczaj nie wydają one własnych płyt, a to, co sprzedają to jedynie nie posiadająca korzeni w żadnej tradycji muzyka elektroniczna. Ale takich właśnie na naszym polskim "rynku" :] jest najwięcej...

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
MATEUSZ
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 marca 2006 23:24 
Administracja
Awatar użytkownika

taka mala informacja
na górze forum masz kilka linków: Album FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Pracownicy Kalendarz

jednym z nich jest słowo: Linki
jak go klikniesz to zobaczysz linki do kilkunastu stron. a obok zobaczysz ciekawą kategorie: Muzyka. kliknij ją a zobaczysz linki do 2 stron. Od nich możesz rozpocząć poszukiwania :D

Witaj na forum :D

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  
Ree
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 marca 2006 23:29 
a mi na hasło "zespół indiański" od razu przychodzi na myśl Testament :D , chociaż indiański jest w 2/5 składu :wink:
pozdrawiam

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]