Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 22 kwietnia 2018 12:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Kasja
 Tytuł: OLIVER SHANTI ETC.
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 02 grudnia 2007 23:45 
User

Ja nie wiem kurde czego sie polscy indianisci tak czepiają Oliver'a Shantiego!! facet dobra muze ma, multiinstrumentalista na dobrym poziomie. Gość ma swój styl i czerpie motywy z róznych kultur. A Wy-polscy indianiści wiecznie czepiacie się muzyków którzy według was nie maja pojecia o etnicznej muzie etc..wkurza mnie takie negatywne podejscie do sprawy, chrzanicie i rzucacie podtekstami,jak ten o Oliverze. Gość ma doswiadczenie, współpracował z wieloma znanymi i cenionymi muzykami, podróżował i wogole...jak by Wam dogadał to szczeny by wam opadły, bo on ma pojecie o muzyce! wogóle to nie powinien tu znalezc sie taki temat jak uliczni grajkowie, new age etc. bo polscy indianisci sa skupieni tylko i wyłącznie na tradycyjniej muzyce indianskiej i niech tak zostanie. Wkurzyłam sie, sorry ze tak pisze ale wnerwia mnie takie gadanie i juz. Olicer Shanti ma swój niepowtarzalnstyl, koniec kropka.

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 03 grudnia 2007 0:37 
Administracja
Awatar użytkownika

no super, extra. Niech ma, nikt mu nie broni.
Nam, polskim indianistom, nie chodzi o nic więcej jak o nieposzerzanie stereotypów i nieutożsamianie muzyki new age z muzyką indiańską. Tyle.
Skoro jesteśmy indianistami, to powinniśmy zajmować się muzyką indiańską, a nie jakąś new age, prawda? jeśli nie, to idąc tym śladem, można by rzec, że nawet np. Britney Spears powinna być bardzo kojarzona z muzyką indiańską,bo mogła zaczerpnąć kiedyś jakiś motyw z jakiejś kultury..(celowo przesadzona bajka ;) )
Albo J.Lopez bo może mieć jakieś korzenie sprzed wielu wielu wieków.
Dla przynajmniej wielu z nas białe jest białe, a czarne jest czarne.
Enigma też ma piosenkę "return to innocence" i jakiś gościu zawodzi w refrenie, to znaczy, że piosenka jest indiańska? a jest dokładnie w stylu indiańskim, lub przez samych Indian napisana? no chyba nie...

No właśnie, Oliver ma swój niepowtarzalny styl, ale nie jest on indiański..

Powinien być temat o ulicznych grajkach tylko po to, żeby ludzie przestali utożsamiać muzykę new age z indiańską.

Mam nadzieję, że zrozumiałaś.. Ty i wielu innych.

Pozdrawiam

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Obłużowszczyk
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 grudnia 2007 0:48 
User

ZIEMI NIE.....
Tak prawdę mówiąc niczego nie odzieczykiśmy po naszych przodkach, muzy też nie,
; niczego?
Tak cały czas się zastanawiam(w sunmie całe swoje życie) do jakiego stopnia cokolwiek odzieczyliśmu, a może był jakiś spadek i pomimo całego bałaganu z komercją to jest dobra muza: dlaczego nie new age, dlaczego nie muzyka"POST ABORGEŃSKA" jeśli komuś gra ta muzyka, stapia się z nią to czemu nie, może nie trzeba być indianinem by grać muze ZIEMI, bo cóż więcej trzeba, myślę, że nic więcej tylko zespolenia ciała i rytmu brzmienia ziemi, może człowiek europejski miał tego samego przodka co człowiek indiański,może....bo bardzo dawno temu....
bardzo serdecznie pozdrawiam
Obłużowszczyk

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]