Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 18 stycznia 2018 9:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Przemek
 Tytuł: Muzyka Indiańska
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 stycznia 2010 14:15 
User
Awatar użytkownika

Na ich stronie można przeczytać, że grają muzykę Indian obu Ameryk, więc nie dziwią mnie powpinane pióra. Ja owszem słyszałem sporo utworów mających andyjskie brzmienie, gdyż mam ich kilka płyt. A co do tekstów piosenek, to przecież przychodzą tłumy ich oglądać i mieliby bezsensownych tekstów słuchać?

Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2010 14:42 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę  || 
GG 
Bot Reklamowy Reklama

Cree1990
 Tytuł: Re: Muzyka Indiańska
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 stycznia 2010 14:18 
User
Awatar użytkownika

Jakich wykonawców byście mi polecili, z takiego indiańskiego brzmienia...???

Na górę  || 

Stasia
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 stycznia 2010 23:04 
User
Awatar użytkownika

Przemek pisze:
Na ich stronie można przeczytać, że grają muzykę Indian obu Ameryk, więc nie dziwią mnie powpinane pióra. Ja owszem słyszałem sporo utworów mających andyjskie brzmienie, gdyż mam ich kilka płyt. A co do tekstów piosenek, to przecież przychodzą tłumy ich oglądać i mieliby bezsensownych tekstów słuchać?

No dobrze, juz nie bij, podpisze lojalke :wink: o nastepujacej tresci:

"Niewykluczone, ze Alborada gra cos zblizonego do rytmow andyjskich, tyle, ze chodzi o utwory jakich jeszcze nie slyszalam" :D

Przemek pisze:
A co do tekstów piosenek, to przecież przychodzą tłumy ich oglądać i mieliby bezsensownych tekstów słuchać?

a malo to bezsensownych tekstow w tzw "muzyce" wspolczesnej? :D

Moje glowne zastrzezenie do ich tekstow jest takie, ze tlumaczenie na hiszpanski wyglada na ogol ladniej niz oryginal w keczua - ich gramatyka jest dosc kiepska, no a pisownia tez niekoniecznie pasuje do przyjetych konwencji. Poza tym, jak spiewaja to slychac, ze jest to dla nich jezyk obcy - nie potrafia poprawnie wymowic pewnych dzwiekow (ktore i mnie na poczatku nauki przysparzaly klopotow).

Ja tam slucham glownie utworow faktycznie tradycyjnych :) a jak mi sie zachce "udziwnianej" muzyki andyjskiej, to mi wystarczy Kala Marka :) (chociaz w swoich nowych utworch tez zaczynaja juz udziwniac za bardzo, jak na moj gust...)

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  

Przemek
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 stycznia 2010 8:17 
User
Awatar użytkownika

No jeśli tak mówisz to zapewne masz, bo ja nie znam tego języka. A może po prostu jakiś dialekt jest dla nich trudny, na wikipedii wyczytałem, że rozróżnia się 44 dialekty często niezrozumiałe wzajemnie. PS. Ja wcale nie biję, przeciwnie, jestem bardzo ciekaw Twojej opinii:)

Na górę  || 
GG 
Stasia
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 stycznia 2010 22:15 
User
Awatar użytkownika

Przemek pisze:
No jeśli tak mówisz to zapewne masz, bo ja nie znam tego języka. A może po prostu jakiś dialekt jest dla nich trudny, na wikipedii wyczytałem, że rozróżnia się 44 dialekty często niezrozumiałe wzajemnie. PS. Ja wcale nie biję, przeciwnie, jestem bardzo ciekaw Twojej opinii:)

Kiedy dialekty sa wzajemnie niezrozumiale to przestaje sie je nazywac dialektami a zaczyna sie nazywac jezykami. Keczua z scisle jezykoznawczego punktu widzenia to wlasnie rodzina jezykowa, podzielona z grubsza na trzy czlony czy jezyki. Ja wladam odmiana keczua mowiona w Cuzco, znana rowniez jako keczua poludniowo-peruwianski lub keczua IIC (jakze poetycznie :wink: ), co jest chyba najbardziej rozpowszechniona forma (najbardziej odmienny/najmniej zrozumialy dla mnie jest keczua z Ekwadoru). Mozliwe, ze goscie z Alborady uzywaja jakiejs rzadkiej odmiany, ale i tak wymawiaja slowa dosc nienaturalnie. A szkoda, bo to taki piekny jezyk (czy rodzina jezykow).

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć WWW  

Przemek
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 21 stycznia 2010 16:18 
User
Awatar użytkownika

No właśnie może posługują się odmianą, która nie jest im za dobrze znana.

Na górę  || 
GG 
Tereska
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 listopada 2011 16:39 
User

Jestem tu nowa i może po tyłach . Troszkę poczytałam . Świat się zmienia ,wszystko co nas otacza też . Indianie się zmienili idą z postępem. Muzyka się zmienia ,my też . I ja tu problemu nie widzę co chodzi o grajków ulicznych. Lubię tą muzykę ,nie każdy zespół jest świetny , nie wszyscy dają z siebie wszystko . Tak jak my są przede wszystkim ludziskami co zarabiają na życie!! I tak jak ktoś napisał mają prawo to robić mają prawo zmieniać muzykę i siebie . Tak jak biali uczestniczą w pow wow ,przebierają się tańczą i grają. Jako biali jesteśmy na końcu w ocenianiu tego co robią indianie . Bo nie chciała bym żeby kiedyś indianin ocenił nas za to że kochamy ich tradycję ich muzykę ,kulturę ,stroje itd.

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]