Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 22 czerwca 2018 9:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
jacak1988
 Tytuł: Passion Inkanto
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 07 września 2007 19:03 
User
Awatar użytkownika

Czesc Alope
Ja znam Passion Inkanto i mam ich piosenki.Jak chcesz to pisz na jacak1988@interia.pl

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Bot Reklamowy Reklama

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 września 2007 14:10 
Administracja
Awatar użytkownika

Szalony Koniu ( :roll: ) muzyka tychże Indian nie jest muzyką tradycyjną.......
kiedyś także się nią zachwycałam ale wyrosłam ;) ..choć miła dla ucha nadal.
Ale co do tych Indian.....swoje powiedziałam w innym temacie.
Aha - nikt nie oczernia zespołów a postawy co niektórych...

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
szalony_koń
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 20 września 2007 15:06 
User

Newe pisze:
muzyka tychże Indian nie jest muzyką tradycyjną.......
oczywiście. Wiem o tym. Nie słucham tej muzyki, bo wydaje mi się, że jest tradycyjna(takie płyty też mam). Wiem, że Ci którzy ja grają pochodzą z Ameryki Płd. Słucham jej dlatego, że robi na mnie ogromne wrażenie swoim pięknem. Nie mówiąc juz o tym, że nigdy bym się nie zainteresował tematyką indianską, gdyby nie ta muzyka.
Newe pisze:
kiedyś także się nią zachwycałam ale wyrosłam

Moim zdaniem to nie jest kwestia "wyrośnięcia".
Uwżam, że to kwestia gustu. Komuś może się ta muzyka nie podobać i ma do tego prawo.
Newe pisze:
choć miła dla ucha
dla oka także :D

Na górę  || 
GG 
Śpiewająca Skała
 Tytuł: Chętnie!
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 06 listopada 2007 22:01 
User

Ja jestem nastawiony optymistycznie do 99.9% rzeczy związanych z Indianami. Dlaczego ktoś miałby gardzić grupami grających na ulicy Indian, kiedy oni zarabiają na chleb? Przecież nie mamy uprzedzeń do białych ulicznych grajków! Każdy z nas dobrze wie, co to oznacza. I pamiętajcie - ŻADNA PRACA NIE HAŃBI.

Ja osobiście jestem otwarty na wszystkie propozycje - z wielką chęcią poznam adresy mailowe Indian. Jeśli ktoś zna tych ludzi osbiście, bardzo proszę o kontakt. Mój adres mailowy to milosz03@op.pl

Na górę  || 

jacak1988
 Tytuł: Passion Inkanto i Quillapas
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 06 grudnia 2007 23:14 
User
Awatar użytkownika

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Indianka_i
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 08 grudnia 2007 19:57 
User

racja zadna praca nie hańby przynajmiej oni robią cos porzytecznego a nie zbieraja po prostu na piwo ;)

Na górę  || 

adusia_90
 Tytuł: Re: Muzyka Indiańska
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 sierpnia 2008 14:16 
User

Cześć!Jestem tu nowa.Niedawno wróciłam znad morza dokładniej z Międzyzdrojów i grał koło mola pewien zespół Indiański.tak m isię podobało ze kupiłam 3 płyty.Zespół nazywa sie chyba Otavalos czy ktoś wie o nim coś więcej?Sa w nim 3 osoby już wcześniej wymioeniany Yupi i jeszcze 2 gości.Prosze o odpowiedz.

Na górę  || 

Vhaeraun
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 września 2008 2:21 
User

Problem polega na tym iz grono tzw."Ulicznych grajkow" nie gra tak naprawde swoich utworow lecz covery a takze wrecz "na zywca z playbacku" utwory takich grup jak przykladowo wspomniana Alborada.
Alborada to muzyka andyjska i pomimo iz sercem jestem bardziej przy Dakotach to jednakze bardzo sobie cenię tę muzykę.

Na górę  || 

Newe
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 września 2008 12:56 
Administracja
Awatar użytkownika

nie słyszałam alborady, ale z całą stanowczością stwierdzam, że obecnie 80% zespołów nie gra muzyki andyjskiej a jakiś kiczowaty new age.. ktory czasem wpada w ucho..a najgorsze chyba są hity muzyki filmowej na fletni :| :? :shock:

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Stasia
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 października 2008 6:02 
User

Newe pisze:
nie słyszałam alborady, ale z całą stanowczością stwierdzam, że obecnie 80% zespołów nie gra muzyki andyjskiej a jakiś kiczowaty new age..

Alborada to najgorszy rodzaj kiczu New Age/totalnej globalizacji. Zespol peruwianski, spiewaja niby w keczua, ale slowa nie tworza zadnego tekstu, w wiekszosci to bezsensowny zlepek slow. A wideo jakie towarzyszy muzyce jest najgorsze... Osoby w strojach imitujacych Indian z polnocnoamerykanskich prerii buszujace po ruinach miast inkaskich i wymachujace nozami ofiarnymi w stylu kultury Chimu (taka kultura przed Inkami)... zgroza ogarnia. :bang:

A najbardziej mnie szlag trafia.... ze ten kicz cieszy sie wielkim uznaniem wsrod boliwijskich Ajmarow!!
:gilotyna:

SSC

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć  

michaelus
 Tytuł: Muzyka Indiańska
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 01 października 2008 14:44 
User

Ja polecam posłuchać może nie tradycyjnej indiańskiej muzyki, ale napewno wartej uwagi i krążącej wokół kilmatów native np. Autumn's Child - Mark Holland, Mary Youngblood muzyka na Native American Flute - flecie indiańskim. Mi udało się zdobyć indiański flet zrobiłem nagranie "Cherokee Morning Song" na NAFie http://pl.youtube.com/watch?v=Tie3RTEFkhA pracuję nad kolejnym

Na górę  || 

ANNA GDOWSKA
Źródło: JA TEŻ MAM TROSZKE MUZYKI INDIAN NA ORYGINALNEJ PŁYCIE Z ICH AUT
PostWiadomość wysłana.: 25 października 2008 15:42 
User

michaelus pisze:
Ja polecam posłuchać może nie tradycyjnej indiańskiej muzyki, ale napewno wartej uwagi i krążącej wokół kilmatów native np. Autumn's Child - Mark Holland, Mary Youngblood muzyka na Native American Flute - flecie indiańskim. Mi udało się zdobyć indiański flet zrobiłem nagranie "Cherokee Morning Song" na NAFie http://pl.youtube.com/watch?v=Tie3RTEFkhA pracuję nad kolejnym

Na górę  || 
ANNA GDOWSKA
Źródło: KIE
PostWiadomość wysłana.: 25 października 2008 15:59 
User

Indianka_i pisze:
:P wiem że temat ulicznych grajków był juz poruszany ale chciełabym cos więcej wiedzieć więc jeśli np. ktos widział takich grajków i wie cos o nich, może z nimi gadał ma ich zdjęcia to prosze o kontakt bede wdzięczna piszcie pod tym tematem co tylko wiecie :roll: z góry dzienx

Na górę  || 
Przemek
 Tytuł: Muzyka Indiańska
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 18 stycznia 2010 16:28 
User
Awatar użytkownika

Stasia pisze:
Alborada to najgorszy rodzaj kiczu New Age/totalnej globalizacji. Zespol peruwianski, spiewaja niby w keczua, ale slowa nie tworza zadnego tekstu, w wiekszosci to bezsensowny zlepek slow. A wideo jakie towarzyszy muzyce jest najgorsze... Osoby w strojach imitujacych Indian z polnocnoamerykanskich prerii
Alborada powstała ponad 20 lat temu a ich teksty to nie żaden zlepek słów, na ich stronie są tłumaczenia na hiszpański chyba, że wolisz keczua. Co do strojów to jeśli miałaś okazję zobaczyć ich koncert to na pewno zauważyłaś, że nie są to stroje w stylu Indian Ameryki Płn. tylko inkaskim. Poza tym większość płyt jest utrzymana w tym klimacie choć są i bardziej podchodzące pod Amerykę Płn.

Na górę  || 
GG 
Stasia
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 stycznia 2010 1:30 
User

Przemek pisze:
Alborada powstała ponad 20 lat temu a ich teksty to nie żaden zlepek słów, na ich stronie są tłumaczenia na hiszpański chyba, że wolisz keczua.

Wlasnie te w keczua nie maja sensu - wiem, bo co prawda moja wlasna znajomosc keczua jest ograniczona, ale (jakby nie bylo) obracam sie wsrod ludzi dla ktorych jest to jezyk ojczysty.

Przemek pisze:
Co do strojów to jeśli miałaś okazję zobaczyć ich koncert to na pewno zauważyłaś, że nie są to stroje w stylu Indian Ameryki Płn. tylko inkaskim.

Koncertu zadnego nie widzialam, natomiast widzialam wideoklipy z ich DVD, i ogarnela mnie zgroza - tak szczegolnie zapadl mi w pamiec jeden scenariusz, gdzie w scenerii Machu Picchu facet w stroju majacym niewiele wspolnego z Inkami wyrabuje serce jakiejs panience (zwyczaj aztecki, choc nie panienkom lecz wojownikom) uzywajac swietego noza Indian Mochica (polnocne wybrzeze peruwianskie, przed Inkami). No a na wideoklipach gdzie widac samych muzykow to maja skape stroje dziwnie pachnace Indianami Rownin, no i nosza powpinane piora na styl polnocnoamerykanski (Indianie z piorami zdarzaja sie w Andach i Amazonii, ale jednak styl nie taki sam).

A jak sie ubieraja na koncertach? Bez zadnych sterczacych pior? w czarnych tunikach do kolan (bez poncho!) z szerokim ozdobnym pasem? W sandalach? No i czy wystepuja z krotkimi wlosami? Jesli odpowiedz na te pytania brzmi tak, to owszem, przynajmniej ich wyglad koncertowy odpowiada wygladowi Inkow :D

Przemek pisze:
Poza tym większość płyt jest utrzymana w tym klimacie choć są i bardziej podchodzące pod Amerykę Płn.

Jak juz wczesniej pisalam, w Boliwii sa strasznie modni (bo brzmia obco :D ), wiec slyszalam troche utworow, i jak dotad nie uslyszalam zadnego ktory by mial brzmienie andyjskie. Linki do przykladow andyjskich stylow muzycznych zamiescilam w innym temacie tu na forum, http://www.indianie.info/viewtopic.php?f=32&t=1479 (przy okazji przegladania tego tematu odkrylam, ze nie dalam tam opisu/linku najbardziej popularnego tanca, huayno, ale coz. Alborada huayno tez nie grywa). Oczywiscie te style tez nie sa czysto indianskie lecz juz zmienione wplywami europejskimi oraz afrykanskimi, ale - jesli chcesz posluchac takiej 100% indianskiej muzyki andyjskiej, to poszukaj w YouTube "Qero" (nazwa plemienia zyjacego w okolicach Cuzco), "Luzmila Carpio" (spiewaczka boliwijska, spiewa w keczua) czy "Awatiñas Fiesta Aymara" (Awatiñas to zespol boliwijski, piosenka "Fiesta Aymara" najwierniej oddaje styl muzyczny Indian Ajmara). I potem porownaj to sobie z Alborada :D

Na górę  || 
 Wyświetl profil My Galeria Zdjęć  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]