Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 26 kwietnia 2018 18:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Indianka_i
 Tytuł: Muzyka Indiańska
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 21 maja 2007 13:11 
User

:P wiem że temat ulicznych grajków był juz poruszany ale chciełabym cos więcej wiedzieć więc jeśli np. ktos widział takich grajków i wie cos o nich, może z nimi gadał ma ich zdjęcia to prosze o kontakt bede wdzięczna piszcie pod tym tematem co tylko wiecie :roll: z góry dzienx

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Alope
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 21 maja 2007 21:29 
User

Znam dwóch muzyków z ulicznego zespołu osobiście. Nie będę się tu o nich rozpisywać,bo wiem, że ten temat nie jest tu mile widziany, ale jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć to napisz do mnie na wildhorse90@wp.pl

Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2007 9:11 przez Alope, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę  || 

Cień
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 maja 2007 19:42 
Moderator
Awatar użytkownika

Alope pisze:
ten temat nie jest tu mile widziany

Co to znaczy, że ten temat "nie jest tu mile widziany?! Moim zdaniem nie brak na forum dużo trudniejszych i bardziej kontrowersyjnych tematów. Nie wszyscy muszą zaraz kochać muzykę i pokazy "ulicznych Indian", ale pewnie wiele zaglądających tu osób z chęcią dowiedziałoby się czegoś więcej o tych ludziach, ich szczególnych zapewne losach i specyficznej twóczości. Sam ciekaw jestem np. czy bywają też w Zakopanem i jak są tam odbierani przez ludzi (tak turystów, jak i miejscowych górali)...

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Alope
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 maja 2007 21:23 
User

Cień pisze:
Nie wszyscy muszą zaraz kochać muzykę i pokazy "ulicznych Indian",

Zgadzam się z tym, ale uważam, że nawet jak ktoś nie lubi i nie zna ulicznych grup to nie powinien ich oczerniać, jak to miało miejsce w innym temacie o tych zespołach.

Cień pisze:
wiele zaglądających tu osób z chęcią dowiedziałoby się czegoś więcej o tych ludziach, ich szczególnych zapewne losach i specyficznej twóczości

To zabrzmiało mi bardzo ironicznie... Co ma znaczyć "specyficzna twórczość" lub "szczególne losy" ?? Chyba wolę nie wnikać głębiej w tę część Twojej wypowiedzi... Muszę jednak przypomnieć tu o czymś; Indianie grający na ulicy to ludzie, którzy w ten sposób zarabiają na życie... Znam tych Indian lepiej niż wiele osób sądzi i uważam, że nie ma nic złego w tym co robią. Do kopiowania czyjejś muzyki mają takie samo prawo jak Wy do przebierania się za Indian na zlotach lub PowWow.

Na górę  || 

Cień
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 maja 2007 21:50 
Moderator
Awatar użytkownika

Alope pisze:
Co ma znaczyć "specyficzna twórczość" lub "szczególne losy"?

Jak będziesz się doszukiwać ataków tam gdzie ich nie ma, to rzeczywiście może być trudno o rozmowę o tym co kogo interesuje i dlaczego :( Twórczość "specyficzna" to dla mnie tyle co twórczość "charakterystyczna", "wyróżniająca się" i nie ma w tym żadnej próby oceny, a jedynie dostrzeżenie odmienności. A ktoś, kto z Ameryki Południowej dotarł do Polski i zarabia tu na życie ma zapewne niecodzienny, barwny i być może nawet pouczający życiorys (czyli własnie "szczególne losy").

Ja z kolei nie bardzo wiem, co rozumiesz przez "oczernianie". Bo chyba nie to, że ktoś np. żałuje, że rzadko grywają dawną ludową muzykę Andów lub czasem lubią trochę "pobajerować"? To wolno każdemu artyście, a ludziom wolno tego nie "kupić"...

Czasem muzyka broni się sama, a czasem warto jej trochę pomóc - jakimś objaśnieniem, opisem, fotką, tekstem piosenki, czy przybliżeniem osoby autora. Nic dobrego nie da obrażanie się ciut na wyrost. Pozdrawiam,

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Alope
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 maja 2007 22:05 
User

Cień pisze:
Jak będziesz się doszukiwać ataków tam gdzie ich nie ma, to rzeczywiście może być trudno o rozmowę

Ja się tu nigdzie nie doszukuję ataków, poprostu nie podoba mi się podejście indianistów (nie wszystkich) do indiańskich grup ulicznych...
Jeśli chodzi jednak o życiorys kogoś, kto z Ameryki dotarł do Polski i właśnie tutaj mieszka, mogę napisać tylko tyle, że owszem jest niecodzienny i pouczający...

todos juntos vamos a vivir.

Na górę  || 

Cień
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 maja 2007 23:30 
Moderator
Awatar użytkownika

Alope pisze:
Ja się tu nigdzie nie doszukuję ataków, poprostu nie podoba mi się podejście indianistów (nie wszystkich) do indiańskich grup ulicznych...

A jednak "wolałaś nie wnikać"... ;) Jednak chyba zgadzamy się, że i ludzie to szczególni, i muzyka charakterystyczna. Osobiście nie widzę nic dziwnego w tym, że jednych fascynuje i pociąga, innych cieszy i bawi, a niektórym jest obojętna, obca a nawet z różnych względów "niestrawna". A przecież muzyka to nie wszystko i pewnie niejeden życiorys wart byłby opisania w sieci czy "Tawacinie".

Oczywiście miło jest pogadać o tym w gronie entuzjastycznych fanów, ale czasem warto też poruszyć "uliczny" temat w gronie ludzi o bardziej zróżnicowanych poglądach. Może i na tym Forum podpowiemy coś mniej zorientowanym, może przekonamy paru sceptyków i nieoczekiwanie zyskamy przyjaciół dla tej właśnie - też przecież indiańskiej - muzyki i muzyków. Bo jeśli nie liczymy na bratnie dusze wśród miłośników Indian, to gdzie?

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Szalony Koń
 Tytuł: Muzyka indiańska
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 maja 2007 11:10 
Co do muzyki indiańskiej to posiadam sporo płyt z muzyką tradycyjną i graną przez Indian z Ameryki Płd. Słucham tylko tego rodzaju muzyki. Bardzo lubię muzyków grających na ulicy. Jest to niesamowite wrażenie kiedy słyszy się ich na żywo. Pozdrawiam. Howgh!

Na górę  || 

Alope
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 maja 2007 14:16 
User

Anonymous pisze:
Jest to niesamowite wrażenie kiedy słyszy się ich na żywo.

I znalazł się ktoś kto mnie rozumie :D Ja też ich lubię. Pozdrawiam.

Na górę  || 

Indianka_i
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 maja 2007 19:14 
User

Cień pisze:
Sam ciekaw jestem np. czy bywają też w Zakopanem i jak są tam odbierani przez ludzi (tak turystów, jak i miejscowych górali)...

Hmm powiem ci ze dawno u nas Indian nie było kiedys byli oczywiscie chodzilam ich słuchac ale nic nie pamiętam miałam wtedy z 4 latka. nie sadze żeby górale mięli cos przeciwko tym grajkom. wiele osób coś robi na krupówkach i jest fajnie. brawa dla tych grajków :brawo:

Na górę  || 

Indianka_i
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 maja 2007 19:20 
User

Alope pisze:
Jest to niesamowite wrażenie kiedy słyszy się ich na żywo.

I znalazł się ktoś kto mnie rozumie Ja też ich lubię. Pozdrawiam.

No i ja tez pozdrawiam

Na górę  || 

Katarzyna
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 31 maja 2007 8:14 
User

a jak Wasze podejście do polskiego zespolu, z muzyką j.w. Buscando?
Z Wrocławia piszę i obwieszczam, iż wcale niebogato w mijescowych sklepach tego rodzaju przyjemnosci (z nabycia plyt). Choc musze przyznac, ze włócząc sie po empiku pewnego pieknego dnia, wśród naturalnie muzyki etnicznej, która to polka nosi mnóstwo, lecz tylko jedna jedyna, zawieruszona, na koncu za muzykami azjatyckimi i niderlandzkimi urocze biale pudelko z napisem Indians anthology of native american music. jea
Poza tym Morricone dobry jest.

zegnam, pozdrawiam i takie tam.

Na górę  || 

szalony_koń
 Tytuł: Muzycy
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 czerwca 2007 11:02 
User

Witajcie. Niedawno znów miałem okazję posłuchać Indian na żywo. Było świetnie. Naprawdę wspaniale tańczą, śpiewają i grają. Trzeba im przyznać, że mają ogromny talent muzyczny i można się o tym przekonać kiedy zobaczy się ich występ na własne oczy. Żałuję, że tak rzadko mogę ich posłuchać na żywo. Na szczęście posiadam sporo płyt z ich muzyką. Pozdrawiam. Howgh!

Na górę  || 
GG 
Alope
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 czerwca 2007 12:26 
User

szalony_koń pisze:
Na szczęście posiadam sporo płyt z ich muzyką.

:D A mógłbyś sie może podzielić jakimiś utworami?? Wdzięczna Ci będe bardzo :wink: :wink:

Na górę  || 

Alope
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 lipca 2007 16:50 
User

Mam jeszcze do wszystkich pytanie dotyczącu muzyki- zna może ktoś grupę Quillapas lub Passion Inkanto??

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]