Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 18 czerwca 2018 15:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
DarekP.
 Tytuł: Wasze WINTER COUNTS - zlotowe wspomnienia
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 września 2006 15:30 
User
Awatar użytkownika

Chciałbym Was zaprosić do drobnej zabawy - za nami wszystkimi 30 lat istnienia Ruchu. Część z nas uczestniczy w życiu PRPI od dawna, część dopiero zaczyna iść swoją czerwoną ścieżką, ale przecież wszyscy mamy jakieś ważne wydarzenia, które łączymy z Ruchem.
Wyobraźmy sobie, że pierwszy dzień każdego Zlotu to pierwszy dzień kolejnego roku - taki nasz 1 stycznia. Spróbujmy przyporządkować każdemu kolejnemu roku (jakoś to dziwnie brzmi :? ) jedno takie wydarzenie, które nam najbardziej utkwiło w pamięci - może zatem np. być rok, w którym zmarł Sat; rok, w którym spłonęło czyjeś tipi albo rok, w którym samoloty uderzyły w World Trade Center. Piszę o tym celowo, bo oczywiście zależy mi na Waszych indianistycznych wspomnieniach, ale nie można też zapominać, że dzieją się też rzeczy nie-indianistyczne o takiej wadze, że nie sposób ich pominąć.
Jeszcze raz - jedno najważniejsze wspomnienie o jak największej wadze, najlepiej indianistyczne, dla roku, który zaczyna się wraz z pierwszym dniem zlotu, a kończy tuż przed kolejnym zlotem. Oczywiście, nie muszą to być wydarzenia tylko i wyłącznie poważne, jest przecież wiele humorystycznych wspomnień, one też są bardzo ważne.
Z tego, co pamiętam, to pełną listę zlotów można znaleźć na stronie Cienia i Bluewinda, może okaże się w czymś pomocna.
Mam nadzieję, że odpowie jak najwięcej uczestników forum i że szukanie takich wspomnień okaże się dla Was wszystkich przyjemną podróżą w przeszłość. Tym bardziej, że noce coraz dłuższe, dni coraz chłodniejsze, przed nami jesienne słoty - warto sięgnąć do pawlacza, wyciągnąć rąbek tipi i wciągnąć w płuca ten oszałamiający zapach obozowej wędzonki, a następnie otworzyć parfleche ze wspomnieniami :wink:

Pozdrawiam wszystkich, DarekP.

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

PchłaSzachrajka
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 września 2006 14:53 
User

Dla mnie "1 stycznia"jest dzień rozpoczęcia Takini a właściwie moment kiedy Tipi już rozstawione i można na spokojnie usiąśc i wypić kawę...(tak zamiast noworocznego szampana:))Na zlocie panuje zupełnie inna atmosfera i może dlaego że ilość ludzi przytłacza ciężko mi wyorębnić coś co się jednoznacznie z nim kojarzy.Najbardziej jednak utkwił mi w pamięci pewien moment ze Zlotu w Brodach pom.koło Gniewu...
Byłam wtedy w 8 miesiącu ciąży, żar lał się z nieba a ja z wielkim brzuchalem wyruszyłam na łowy w poszukiwaniu czegoś do jedzenia(apetyt miałam ogromny!)a, że wyjazd do miasta na zakupy zaplanowany był na wieczór, postanowiłam zdobyć coś na miejscu...
W faktorii ludzi mnóstwo, do jedzenia ciężko się dopchać, naleśniki już zamknięte...Zła, pędem szłam przez alejkę handlową kiedy to przy ostatnim stoisku..zdarzył się cud..usłyszałam głośne mlaskanie...odwróciłam się a to falon trzymał w ręku pudełeczko z borówkami i spytał się..chcesz trochę???Ludzie!!nigdy nie zapomnę tego smaku to było akurat to na co miałam ochotę..pychotka...i zaraz mi się humor porawił;)nie wiem nawet czy podziękowałam.Dziękuję za borówki
!!!
:lol:

Na górę  || 

DarekP.
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 września 2006 20:28 
User
Awatar użytkownika

Dzięki za pierwsze wspomnienie, ale jeszcze raz muszę dodać, że nie musi się ono koniecznie wiązać ze zlotami. Chodzi mi raczej o takie wydarzenie, które jednoznacznie kojarzy się nam z danym rokiem. Zlot podałem jako początek roku.
Cytuj:
Dla mnie "1 stycznia"jest dzień rozpoczęcia Takini
no, ja naprawdę nie mam nic przeciwko temu :) tyle tylko, żeby wyeliminować ewentualne nieścisłości (np. jakieś wydarzenie ma miejsce tuż przed Zlotem, czyli w czasie trwania Takini) musimy dla celów tej zabawy ustalić jednakowe reguły. Akurat mnie Brody kojarzą się z wieloma chorymi dziećmi (to była jakaś infekcja, wirus, no w każdym razie problemy żołądkowe), więc chyba jednak wolę Twoje wspomnienie.
Pozdrawiam

Na górę  || 

PchłaSzachrajka
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 23 września 2006 21:46 
User

Mnie infekcja w Brodach również nie ominęła i kosztowała mnie wiele strachu, dlatego wolę wymazać to z pamięci...Ale tak na poważnie rok "Brodów"(a raczej po Brodach)był dla mnie wielkim przełomem w życiu-pojawił się na świecie mój syn.I to było najważniejsze co wiąże się z tym okresem jednak miło czasem przypomnieć sobie początek tego "roku" Nie chciałam daleko odbiegać od tematu ale uznałam,że wybaczysz mi to malutkie odstępstwo.Zrozumiałam też że czas liczymy od zlotu do zlotu. Napisałam jak jest z mojej strony(to zdanie o takini)ale trzymam sie zasad.

Na górę  || 

Adam Bez Włosów
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 27 września 2006 7:59 
User

ewentualnych zainteresowanych jak i samego darka zapraszam na świeżo opracowywaną stronę http://www.republika.pl/tipi_tdk gdzie w części Kalendarz zlotowy wsplnie z grupą osób usiłujemy (niestety dopiero od trzech lat) nanosić nasze osobiste wrażenia odnośnie zlotu na skórę. Tutaj jednak ograniczamy się jedynie do wydarzeń zlotowych. Może z czasem sprawa dojrzeje ;)

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]