Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 22 czerwca 2018 1:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Czy jesteś za całkowitym i bezwzględnym zakazem sprzedaży i spożywania alkoholu na zlotach,PW itp?
Tak 68%  68%  [ 53 ]
Nie 26%  26%  [ 20 ]
A pijcie se. Na umór! 6%  6%  [ 5 ]
Liczba głosów : 78
Autor Wiadomość
Natalia
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 22 lutego 2007 14:49 
User
Awatar użytkownika

a ja byłam pierwszy raz na jesiennym pow wow w Katowicach i nikogo nie widziałam z alkoholem :) i impreza udana

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Tuhmeton
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2007 0:39 
User

Witam!
Od kiedy corocznie jeżdżę na zloty (2003) alkohol jest wszechobecny, ba sam często po niego sięgam ale oczywiście nie podczas pow wow. Jak chcecie zakazać spożywania skoro w Brodach to tylko dobrze faktoria pracowała na długo zanim postawiona arenę?
Moim zdaniem jeśli ktoś chce się 'narąbać' - spoko we własnym tepe lub namiocie, ew. przy 'lokalnym' ognisku jak nie będzie to przeszkadzać ale po cichu i tak żeby tego dzieci nie widziały.
Pozdrawiam.

1989 Dzwonek i to ostatni

Na górę  || 

nosferatu
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2007 8:26 
User
Awatar użytkownika

Ave
Problem w tym, że jak ktoś jest pod silnym wpływem alkocholu to nie zawsze jest taki miły i spokojny, niektórzy jak już się zdrowo napija to idą spać ale niektórzy wręcz przeciwnie. I jak tu teraz przekonać go do pozostania przy ognisku czy w tipi?
A jeżeli chodzi o dzieci to one potrafią znaleść się wszędzie więc co jeśli taki mały człowieczek przez przypadek znajdzie się w okolicy ogniska lub wejdzie do takiego tipi w którym sobie ktoś popija? A wież mi, że dzieci potafią, jak byłam w zeszłym roku na zlocie to taka śliczna mała dzewczynka weszła do naszego namiotu, wogóle nieskrępowana i usiadła na kocu (co mnie osobiście się podoba, że dzieci są takie otwarte, i że rodzice mają zaufanie do zlotowiczów).
Więc nie jest to do końca taka prosta sprawa...

Na górę  || 

Cicha Woda
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2007 9:42 
User
Awatar użytkownika

Jestem podobnego zdania Nosferatu... dzieci są bardzo otwarte, czują się bezpiecznie wśród dorosłych, bo są nieświadome różnych sytuacji.
Kiedyś już o tym wspomniałam i powiem jeszcze raz, CI KTÓRZY NIE ZNAJĄ UMIARU W ALKOHOLU W OGÓLE POWINNI OMIJAĆ TAKIE IMPREZY JAK ZLOTY, POW-WOW...ETC, NA KTÓRE LUDZIE PRZYJEŻDŻAJĄ CAŁYMI RODZINAMI ... przede wszystkim ze wzglęgu na dzieci, ale również dla szacunku jakim powinni darzyć przyjaciele Indian pamięć o indiańskich braciach oraz ich rodzinach, którzy padli ofiarą między innymi nadmiaru alkoholu przywożonego przez białych osadników.
SZACUNEK I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA :!: jak wiadomo nie są możliwe kiedy w grę wchodzą hectolitry piwa i innych promili.
Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem :!:

To tyle....więcej nie mam zamiaru się powtarzać, KONIEC dyskusji KROPKA.

Na górę  || 

slassh
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2007 12:21 
User

A może tak zaostrzyć etykietę zlotową?? Tzn wprowadzić coś w rodzaju ciszy nocnej (mi osobiście nie zasypia się przyjemnie gdy dwa tipi dalej słyszę "sokoły"...), która była by egzekwowana. Na początek jedno, dwa ostrzeżenia od policji zlotowej. Jeśli natomiast to by nie skutkowało wezwać Policję ( już nie zlotową) z najbliższej miejscowość. Skończyło by się to prawdopodobnie tylko mandatem, ale myślę że będzie to wystarczająca kara, która zmusi owego "sokolnika" do pomyślenia przy okazji następnej eskapady do faktorii/sklepu.
Piwko tak, ale z umiarem!!!!!

Na górę  || 

Tuhmeton
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2007 20:01 
User

Pomysły o zaostrzeniu były z tego co pamiętam na każdym zlocie na jakim miałem przyjemność być, ale co z tego jak policja obozowa nie ma na tyle dużej przepustowości żeby wywalać z pow-wow miejscowych rozwalonych w arenie (nie pomyślą, że to miejsce dla tancerzy) z alkoholem w ręce.
Niestety nie da się w Polsce na tym etapie wyegzekwować jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Ktoś upierdliwy jak ma ochotę wypić to niech ma również ochotę ponieść konsekwencje jak nie trafiają do niego uwagi płynące z otoczenia.

Na górę  || 

nosferatu
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2007 20:25 
User
Awatar użytkownika

Ave
Wiecie ja myślę, że oprócz policji obozowej powinni również reagować inni Zlotowicze.
Masz racje Cicha Woda dzieci są nieświadome różnych sytuacji a dorośli powinni - przynajmniej w takim miejscu jak zlot - zadbać o bezpieczeństwo i że tak się wyraże "psychikę" tego małego człowieczka. Pnadto jak wspomniałaś miejmy szacunek dla kultury, którą podziwiamy i ludzi, którzy ją tworzą i tworzyli...
Myślę, że zlikwidowanie faktorii z piwem byłoby jakimś rozwiązaniem, ale to też nie jest takie proste z wielu przyczyn. Uważam, że takie decyzje powinna podjąć RZ wspólnie z uczestnikami zlotu. Nie na zasadzie przekrzykiwania się, tylko na zasadzie rozmowy, burzy mózgów, konkretnych argumentów za i przeciw...

Na górę  || 

Tuhmeton
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2007 22:00 
User

Jeśli faktory przestanie produkować ludzi pijanych np. po przez zaprzestanie sprzedaży alkoholu od rana w dni kiedy odbywają się pow-wow myślę, że nie byłoby to złe. TYLKO obniżenie podaży piwa odbije się na dochodach ze sprzedaży a co za tym idzie do podwyższenia innych cen (za darmo nie dostanie się dystrybutorów do beczek piwnych).

Na górę  || 

Cicha Woda
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 maja 2007 22:56 
User
Awatar użytkownika

Sądzę Nosferatu, że konkretne argumenty już tutaj padły, a jak sama ankieta wskazuje sporo forumowiczów, a jak mniemam również większość z wypowiadających się/głosujących to bywalcy Zlotów, tudzież innych poważnych spotkań PRPI, jest za zniesieniem alkoholu na tychże imprezach. Myślę że temat został już wyczerpany... Teraz należałoby po prostu podjąć decyzję o zniknięciu baru z piwem z faktorii przyzlotowej.
Czy na prawdę nie można się obyć bez piwa tylko przez tydzień :?:
Czy ten płyn jest aż tak niezbędny do życia, jak woda mineralna np, że musi lać się strumieniami z dystybutorów :?:
I sądzę Tuhmeton, że nie ma co się martwić o dochody ze sprzedaży, tudzież podwyżki cen na innych produktach spożywczych w faktorii... Zapewniam Cię że brak rzulerii na Zlocie nie odbiłoby się negatywnie na samej imprezie i jej uczestnikach... myślę, że wręcz przeciwnie... a jeśli komuś tak bardzo zależy na spędzeniu urlopu żłopiąc piwsko, to niech siedzi w domu i nie wytyka z tamtąd nosa.
Ja na ten przykład lubię czerwone wino... ale to nie znaczy, że mam je wozić ze sobą na Zlot... tymbardziej, że spędzam tam czas wraz z moim kilkuletnim synem... bardzo bystrym zresztą... nie popieram picia w obecności dzieci, to wszystko :!:
Slassh, dobrze mówisz... zaostrzenie etykiety zlotowej i egzekwowanie jej nawet z pomocą Policji jeśli zaszłaby taka konieczność, byłoby dobrym wyjściem, ale wydaje mi się, że to tylko zaogniłałoby stosunki między zlotowiczami i wywoływało dodatkowe niepotrzebne negatywne emocje... Sądzę, że lepiej jest zdusić problem w zarodku i po prostu zakazać spożywania alkoholu na terenie, zamknąć bar z piwem i nie wpuszczać ludków w stanie wskazującym. Radykalne posunięcie, ale chyba skuteczne.

Pozdrawiam.

Na górę  || 

Cicha Woda
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 12 maja 2007 19:18 
User
Awatar użytkownika

Mały Żółwiu, nie chodzi tylko i wyłącznie o psucie wizerunku PRPI... PRZEDE WSZYSTKIM CHODZI O TO ŻE ALKOHOL JEST PO PROSTU NIEPOTRZEBNY.... JEST ZBĘDNY... NA ZLOCIE RÓWNIEŻ mimo iż nie szwęda się po polu aż tak wielu pijanych...
Niech Wam będzie że zabawa jest fajniejsza... człowiek po wypiciu piwka jest odważniejszy, chętniej zawiera znajomości...ba..i nawet przyłączy się do śpiewów przy Głównym Ogniu.... itp, itd... Nie mniej jednak nie zmienię powyższego zdania na temat obecności alkoholu pośród rodzinnych tipi/namiotów....wśród dzieci po prostu!
Kiedyś padło parę słów odnośnie Jarocina...czy Woodstock....tam zapewne panują odpowiedniejsze klimaty dla zwolenników imprez okraszanych alkoholem....proponuję więc tam spędzać wakacje! miłego wypoczynku!
Co do ankiety....może i należałoby ją przeprowadzić podczas zlotu.... ale wtedy byłoby już po ptokach młody przyjacielu :roll: bo Ci co mieliby zamiar wjechać na teren z pełną baterią wjechaliby jeszcze przed ogłoszeniem wyników ankiety.... straciłaby więc ona sens.... No chyba że porządkowi byliby konsekwentni w sprawie egzekwowania zarówno tejże ankiety (jeżeli większością głosów alkohol byłby zabroniony) jak i etykiety zlotowej....ale wtedy przykro byłoby patrzeć jak część obozu pakuje się, bo została wydalona z powodu popijawy, którą równie dobrze można sobie urządzić we własnym gronie ...wcale niekoniecznie podczas zlotu.

Pozdrawienia dla Ciebie Mały Żółwiu oraz dla Twojej ekipy.

Na górę  || 

weteran
 Tytuł: przeciwko
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 maja 2007 21:41 
User

Choć nigdy nie byłem na zlocie to chciałbym wtrącić tutaj kilka słow co do alkohlu który to niby pomaga zawiązywać znajomości i rozwiązuje inne problemy towarzyskie.Ludziska opamiętajcie się normalny inteligętny człowiek nie potrzebuje doładowania w postaci piwa lub innych trunków, jak wiele z tych pięknych chwil można przeoczyć,, ten się dowie który ich na trzeźwo nie przeżyje,, nie będę tutaj popularny ale użyję takich słów.: sen w transie alkoholowym jest piękny ale nie odczuwalny wogóle wszystko jest potem męczące i nierówne i do niczego nie można dojść prostą drogą poprostu nieład moralny.
Sam pochodzę z krainy złocistego trunku ale tego smrodu od browaru nie mogę znieść ( może kiedyś spotkamy się na złocie )

Na górę  || 

sts
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 maja 2007 22:28 
User
Awatar użytkownika

drogi WETERANIE wyjatki potwierdzają regułe !!

Na górę  || 

Cicha Woda
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 15 maja 2007 22:51 
User
Awatar użytkownika

Dziękuję za wsparcie Weteran :) Co racja to racja... szkoda tych pięknych świadomych przeżyć dla chwilowego upojnego transu, który wkrótce zamienia się w zniekształcony i niechlujny kłębek omamów.

Na górę  || 

Newe
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 11 czerwca 2007 1:11 
Administracja
Awatar użytkownika

ja jednej prostej rzeczy nie rozumiem.
Zlot jest dla wszystkich, a nie tylko dla dorosłych. Tam gdzie są dzieci - nie ma prawa być alkoholu. Jaki przykład daje taki człowiek? Co to za człowiek,który nie umie żyć przez tydzień bez picia?
Zlot Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian..Co to za przyjaciel, który nie dba o dobre imię tego, kogo przyjacielem się uważa? Ponoć powinniśmy łamać stereotypy, ale niektórym to nie na rękę jeśli koliduje to z ich przyjemnościami.
Pij człowieku na umór, ale nie tam, gdzie nie wolno.

W małej grupie łatwo postawić warunek i go przestrzegać np. wywalając z imprezy,ale w przypadku dużej grupy po prostu nie ma innego wyjścia jak zaostrzenie warunków i ich egzekwowanie, ale nie tylko przez Organizatora i policję obozową. Skoro szary zlotowicz nie ma odwagi zwrócić uwagi bo uważa że usłyszy "jakim prawem uwagę mi zwracasz skoro jesteś nikim w tym ruchu" to może ustalić zakaz picia, poszerzyć krąg policji obozowej, albo utworzyć drugą ochotniczą grupę porządkową?

Moim zdaniem są dwa wyjścia - albo pozwolić na picie na zlocie i pozwolić szerzyć się bałaganowi i patologii w tym jedynym tygodniu w roku, szerzyć, a nie łamać stereotypy i złą sławę o Indianach i Indianistach, albo bezwzględnie zakazać pić na zlocie. Wóda nie woda, można bez niej żyć, zwłaszcza tydzień.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
GG 
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]