Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 21 czerwca 2018 20:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
lakota_greg
 Tytuł: pare przemyslen na temat "dlaczego"
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 lipca 2007 19:21 
User

Widze ogrom wypowiedzi na temat tego jak powinny wygladac zloty i co jest dopuszczalne a co nie powinno miec wogole miejsca na zlocie....
Wiele fantastycznych pomyslow, jestem przekonany - oraganizatorzy przyszlych zlotow powinni czerpac z tego forum jak ze studni.

Pierwszy zlot, w ktorym bralem udzial to byl X zlot. Tak to byly zloty :) przyjazdy na zaproszenia, odpowiedzialnosc liderow za nowe osoby itd...
Moi drodzy to byly czasy kiedy za "flaszke" zalatwialo sie teren z nadlesniczym razem ze zgoda na wycinanie tyczek i drewna opalowego, latryny ochoczo kopali "mlodzi" :) a wode mozna bylo pic ze zrodelka.... Mozecie sobie nie zdawac z tego sprawy ale urzadzenia powielajace zwane popularnie "ksero" dostepne byly w wiekszych osrodkach akademickich a za posiadanie odbitek w jezyku obcym mozna bylo trafic do aresztu na 24 godzinyzamin ktos na komisaracie stwierdzil ze to jednak nie "kontarabanda" :)
Funkcja zlotow sie zmienila, zmienil sie cel w jakim ludzie sie spotykaja na zlotach, zmienily sie zasady na jakich organizuje sie zloty, wymagania wobec organizatora a przedewszystkim przepisy dotyczace organizacji takich imprez...
Moze dla tego w dyskusjach tego typu nie biora udzialu ludzie ktorzy poswiecali swoj czas na oranizacje zlotwo...........

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Żaba
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 09 lipca 2007 21:41 
User

Właśnie takie zloty o jakich wspomniał lakota_greg chcę zachować w swej pamięci. Dlatego nie ma mnie z Wami od paru lat na owych corocznych spotkaniach. Najmilej wspominam Supraśl 1994 i smak wody z tamtego źródełka... Czy takie zloty kiedykolwiek wrócą? Na dodatek pow wow robione w tym samym czasie. Ludzie, szkoda słów...

Na górę  || 

Paola
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 lipca 2007 20:42 
User

Jakkolwiek słów szkoda, to napiszę ich jednak kilka...
Takich zlotów już nie będzie , bo jak mówi stare przysłowie " nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody" , ale mogą być równie dobre , jeśli pewnego pięknego dnia kilka osób o dzikich skłonnościach do rządzenia , przestanie się obrażać na innych , zabierać swoje zabawki i przenosić do innej piaskownicy .
Najłatwiej nic nie robić i nie jeździć , a poświęcić sie wspominaniu "starych , dobrych czasów" - ale to zajęcie dla zgorzkniałych emerytów . Też pamiętam zloty na zaproszenia i dziwne budowle :) zamiast toi-toi , ale to nie znaczy , że już nie będzie dobrych zlotów.
Czego sobie i Wam życzę ...

Na górę  || 

Żaba
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 lipca 2007 22:04 
User

Ja się na nikogo nie obraziłem, ale obserwując życie PRPI widzę, że co niektóre osoby maja jakieś dziwne zapędy. Poza tym Paolo, każdy ma swój gust i mają prawo nie podobać mi się "ucywilizowane" zloty. Rozumiem, że czasy są inne, wymogi zlotowiczów i sanepidu też są bardziej wygórowane, ale nic na to nie poradzę, że dawna zlotowa "dzicz" bardziej mi się podobała... Ale jak by nie było, to tęsknota za niektórymi ludźmi nie mija tak łatwo i jeśli kiedyś pojawię się znowu na zlocie to tylko dla tych osób. Pozdrawiam!

Na górę  || 

DarekK
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 11 lipca 2007 9:14 
User
Awatar użytkownika

Pozdrawiam kopiących latryny i siadajacych na dlugich, nieheblowanych deseczkach - kiedy to bylo? Ale jakze pieknie! Nie wchodzi sie 2x do tej samej wody. Ale stajac z boku, nie uczestniczy sie oczywiscie w wydarzeniach i szkoda,z e brak paru osob. No, ale ci, co przyjezdzaja, oczywiscie to od nas zalezy, jaki zlot bedzie. wiec prosze skonczyc z malkontenctwem, usmiechnac sie i juz - jechane! a nie marudzone! :)

Polski Ruch Przyjaciół Indian http://www.indianie.eco.pl

http://etnoradio.pl - audycje indiańskie w każdy wtorek i niedzielę od 20:00

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Żaba
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 11 lipca 2007 10:01 
User

Darek, ja cały czas jestem uśmiechnięty :D . Nie marudzę, tylko po prostu piszę, że tęsknię za kilkukilometrową wędrówką przez las w poszukiwaniu obozu ( i ulgą gdy się już go zobaczyło :D ), za tym, że bez skrępowania można było się kąpać w rzece na waleta, za powitalnymi przyjacielskimi uściskami z każdym spotkanym nawet nowym zlotowiczem, za latrynami trochę mniej ale i z nimi kilkanaście zlotów ludzie przezyli :D ... Obecna forma zlotów nie za bardzo mi odpowiada (po prostu taki mam spaczony gust) a jeszcze bardziej mi nie odpowiadają podziały które się w PRPI potworzyły. Już taki jestem. Nic na to nie poradzę. Ale mam nadzieję, że kiedyś spotkają się nasze ścieżki. Serdecznie pozdrawiam! Zawsze Uśmiechniety Żaba.

Na górę  || 

misham
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 lipca 2007 3:25 
Tłumacz

Z innej beki: Żaba, czy ty czasem nie masz czegoś wspólnego z archeologią?

Na górę  || 

Żaba
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 lipca 2007 6:26 
User

Mam tyle, że jestem niezłym archeologicznym okazem :D

Na górę  || 

Stary Szoszon
 Tytuł: Re: pare przemyslen na temat "dlaczego"
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 lipca 2007 14:42 
User

lakota_greg pisze:
Widze ogrom wypowiedzi na temat tego jak powinny wygladac zloty i co jest dopuszczalne a co nie powinno miec wogole miejsca na zlocie....
Wiele fantastycznych pomyslow, jestem przekonany - oraganizatorzy przyszlych zlotow powinni czerpac z tego forum jak ze studni.

Pierwszy zlot, w ktorym bralem udzial to byl X zlot. Tak to byly zloty :) przyjazdy na zaproszenia, odpowiedzialnosc liderow za nowe osoby itd...
Moi drodzy to byly czasy kiedy za "flaszke" zalatwialo sie teren z nadlesniczym razem ze zgoda na wycinanie tyczek i drewna opalowego, latryny ochoczo kopali "mlodzi" :) a wode mozna bylo pic ze zrodelka.... Mozecie sobie nie zdawac z tego sprawy ale urzadzenia powielajace zwane popularnie "ksero" dostepne byly w wiekszych osrodkach akademickich a za posiadanie odbitek w jezyku obcym mozna bylo trafic do aresztu na 24 godzinyzamin ktos na komisaracie stwierdzil ze to jednak nie "kontarabanda" :)
Funkcja zlotow sie zmienila, zmienil sie cel w jakim ludzie sie spotykaja na zlotach, zmienily sie zasady na jakich organizuje sie zloty, wymagania wobec organizatora a przedewszystkim przepisy dotyczace organizacji takich imprez...
Moze dla tego w dyskusjach tego typu nie biora udzialu ludzie ktorzy poswiecali swoj czas na oranizacje zlotwo...........

Ja też wspominam z sentymentem tamten czas - Chodzież, Wilki, Białystok, Szpęgawsk. W tym roku mocno zastanawiam się nad skonfronowaniem wspomnień sprzed 10-20 lat ze stanem aktualnym - słowem wacham się czy wybrac się na zlot (namawiają znajomi, z którymi co roku latem uciekamy we wspomnienia w lasach nad Wartą i Notecią). Tym bardziej czytając - że w tym samym czasie organizuja się alternatywne imprezy. Nie to, że chciałbym jechać na pow-wow, ale mam wrażenie przekopując się przez dziesiątki tutejszych postów, że cos umarło...
Swoja drogą - Grzegorz - jeśli jesteś tym kim myślę że jesteś - dziękuję za nowe tipi ;-) Moje zostało pogrzebane przez Niedźwiedzia, choc ponoć być może to co z niego zostało jest w Chodzieży..?

Na górę  || 

lakota_greg
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 16 lipca 2007 20:37 
User

hahaha widze, ze sporo osob pamieta ze mozna cos zrobic bez dyktafonu i notatnika (swoja droga dla mnie zloty "skonczyly sie" wlasnie w momencie gdy czlonkowie "rady" zaczeli uzywac ww zamiast fajki....
ale skoro tyle osob pamieta deske nad dolem to moze na koniec sezonu wykopiemy jakas latryne na papierni :)))
Szoszon zaluje, ze nie spotaklismy sie w ubiegly weekend - nadrobimy to jak sadze w czasie zlotu..:)
mam nadzieje, ze tipi udalo sie rozstawic za pierwszym razem :)
Pozdrowienia

Na górę  || 

Adam Bez Włosów
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lipca 2007 8:55 
User

nawet nie macie pojęcia, jaki mnie żal ogarnia, ze nie trafiłem na zloty dopiero w 1999 roku. oglądając zdjęcia (czarno-białe...) z poprzednich spotkań i czytając o przebiegu tamtejszych imprez ma się wrażenie, że to było i nie wróci....harmonogram zlotu, warsztaty czy prezentacje osiągnieć grup regionalnych...ale myślę jednak że taki "scenariusz" prpi był możliwy tylko przy ówczesnej ilości zainteresowanych i w tamtych realiach. dziś i ludzi cała masa i czasy inne, zabiegane, zbyt łatwe z jednej a zbyt trudne z drugiej strony. no i ludzie inni.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  

Żaba
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lipca 2007 10:13 
User

I wyobraź sobie Adam, że nie było komórek. Odcięcie od świata prawie całkowite. Najbliższy sklep lub poczta daleko, dalego za lasem. Nie było tak dużego problemu z alkoholem bo do kupenia był on w najblizszym sklepie, a jalblizszy sklep był tylko dla wytrwałych... :D

Na górę  || 

Paola
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lipca 2007 20:25 
User

Żaba , mam dla Ciebie prostą receptę na piękny zlot - zgłoś się , chłopcze , za dwa tygodnie do organizacji zlotu , znajdź piękne miejsce oddalone od cywilizacji o kilka kilometrów i bez zasięgu komórek , wyślij zaproszenia ,wykorzystaj młodych , których wcale tak dużo na zlotach nie ma , do kopania tych niewygodnych , a jakże romantycznych wychodków ... i tak dalej ...
Żeby nie było , że się nabijam - piszę poważnie . Sama chętnie bym się na taki zlot udała . Tyle tylko , że nie wierzę , iż ktoś z narzekających zrobi cokolwiek , poza narzekaniem ,w kierunku przywrócenia dawnej atmosfery , bo stawiam moje mokasyny , że nawet nie przyjedzie na zlot . I nie wiem ,czy śmiać się czy płakać , że tacy teoretycy chcą "naprawiać" Ruch i zloty , nie wiedząc nawet o czym piszą , bo zatrzymali się w czasie 15 czy 20 lat temu .
A może jednak do zobaczenia na zlocie ?

Na górę  || 

Stary Szoszon
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lipca 2007 21:40 
User

Paola pisze:
Żaba , mam dla Ciebie prostą receptę na piękny zlot - zgłoś się , chłopcze , za dwa tygodnie do organizacji zlotu , znajdź piękne miejsce oddalone od cywilizacji o kilka kilometrów i bez zasięgu komórek , wyślij zaproszenia ,wykorzystaj młodych , których wcale tak dużo na zlotach nie ma , do kopania tych niewygodnych , a jakże romantycznych wychodków ... i tak dalej ...
Żeby nie było , że się nabijam - piszę poważnie . Sama chętnie bym się na taki zlot udała . Tyle tylko , że nie wierzę , iż ktoś z narzekających zrobi cokolwiek , poza narzekaniem ,w kierunku przywrócenia dawnej atmosfery , bo stawiam moje mokasyny , że nawet nie przyjedzie na zlot . I nie wiem ,czy śmiać się czy płakać , że tacy teoretycy chcą "naprawiać" Ruch i zloty , nie wiedząc nawet o czym piszą , bo zatrzymali się w czasie 15 czy 20 lat temu .
A może jednak do zobaczenia na zlocie ?

ładne chociaż te mokasyny?

Na górę  || 

Żaba
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 17 lipca 2007 22:32 
User

Żebyś się kiedyś Paola nie zdziwiła...

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]