Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 25 maja 2018 16:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Danziger
 Tytuł: Ameryka Północna na Kaszubach 2016
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 października 2015 21:45 
User

Witajcie!

Po pierwszej tegorocznej imprezie w Muzeum Hymnu Narodowegow Będominie otrzymaliśmy od muzeum deklaracje kontynuacji tego wydarzenia.

Od słów do czynów. Muzeum wyznaczyło już datę przyszłorocznej imprezy. Będzie to weekend 24-26 czerwca 2016. Tematyka, od Wojny Francusko-Indiańskiej po Wojnę o niepodległość Ameryki. Mamy juz pierwsze zgłoszenia od rekonstruktorów z po za Trójmiasta. Organizator zapewnia miejsce pod biwak na terenie folwarku z końca XVIII stulecia, słomę, drewno, "puder", podstawowe półprodukty żywnościowe. Pytanie do kolegów zajmującyh sie tematem indiańskim, czy ktoś jest chętny do nas przyjechać? Zależy nam na pokazaniu szerokiej perspektywy XVIII wiecznje Ameryki. W założeniu ma to być coroczna impreza "amerykańska" nawiązująca do udziału Polaków w kolonizacji i walkach niepodległościowych Ameryki. Poszukuje także osoby,która podjęłaby się koordynacji części indiańskiej.
Pozdrawiam
Krzysztof

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

Sławka
 Tytuł: Re: Ameryka Północna na Kaszubach 2016
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 kwietnia 2016 19:40 
User

Witaj, to moja pierwsza wizyta po rejestracji na forum, ale od razu wyhaczyłam Twoją informację. Zaskoczyło mnie, że nikt nie odpowiedział. Od października? Taki szmat czasu i nic? Twoja propozycja jest bardzo ciekawa, ale może jednak mało osób tu wchodzi. Może warto by było wyłuszczyć sprawę na facebooku w grupie Indianiści? Myślę, że były by większe szanse na odzew. W tym roku grupa trójmiejska się nieco reaktywowała i od stycznia spotykamy się w mniejszym lub większym składzie w Gdyni. W tym miesiącu zamiast spotkania była mała wyprawa krajoznawcza, ale w przyszłym ponownie się zorganizujemy. Myślę, że mogłoby znaleźć się parę zainteresowanych osób.

Na górę  || 

Danziger
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 maja 2016 10:55 
User

Witaj Sławko!

W tej chwili znamy już szczegóły wydarzenia, z chęcią roszerzymy je o tematykę indiańską.Czekamy tylko na zgłoszenia ;)

Tegoroczna edycja imprezy "amerykańskiej"w Będominie nabiera kształtu. W tym roku przypada 240 rocznica ogłoszenia Deklaracji Niepodległosci. W związku z tym Muzeum Hymnu Narodowego szykuje otwarcie wystawy poświęconej Polakom walczącym w Ameryce Północnej w XVIII i XIX stuleciu. W dniach 24-26 czerwca odbędzie się w Będominie biwak historyczny dla grup odtwarzających XVIII i XIX wieczne epizody z amerykańksiej historii. Zgłosili się odtychczas: GRH Ticondergoa 1758, 14th Louisiana Infantry Regiment, grupa szwedzka, Garnizon Gdańsk ( piechota kolonialna i koloniści). Lącznie 50 osób. Organizator zapewnia drewno na opał, słomę, toalety, miejsce na rozbicie namiotów, "pokarm" dla "grzmiącyh kijów" bioracych udział w potyczkach itp. Wstępny program:
Piątek
20:00 "Masakra Bostońska", inscenizacja wydarzeń bostońskich z roku 1770
Sobota
10:00 Przywitanie uczestników. Prezentacja grup biorących udział w wydarzeniu.
11:00 "Tomahawki i muszkiety", podróż do kolonialnej Ameryki. Z udziałem GRH Ticonderoga 1756.
12:00 Otwarcie wystawy.
13:00 "Deklaracja niepodległości", scenka rodzajowa. Przybycie gońca i odczytanie Deklaracji.
14:00 "To arms!/ Do broni!", potyczka pomiędzy oddziałem brytyjskimi a kolonistami.
16:00 "Drill, Civil War". Musztra oddziałów w okresu Wojny Secesyjnej.
17:00 "Szpital polowy", scenka rodzajowa.
18:00 "Gwiaździsty sztandar", potyczka z okresu Wojny Secesyjnej.
19/20:00 Pokaz ogni sztucznych.

Jeżeli ktos byłby zainteresowany, proszę o kontakt.

Na górę  || 

Sławka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 maja 2016 17:22 
User

Jeśli wyrazisz taką chęć, to mogę napisać post w Twoim imieniu, tylko potrzebowałabym kontakt do Ciebie do w/w. Albo możesz zrobić wydarzenie publiczne, które udostępnię na Indianistach.

Na górę  || 

Sławka
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 14 maja 2016 17:31 
User

Aha. Gdyby znaleźli się chętni, to do rozbicia tipi byłyby potrzebne tyczki. na każde tipi jest potrzebnych 12 tyczek o długości zależnej od wielkości tipi, ale nie krótszych niż 6metrów. Tyczki muszą być proste i muszą mieć zachowane wierzchołki. Idealnie by było, gdyby były wstępnie okorowane - jest to zabieg zajmujący sporo czasu, a ten w tak krótkim okresie byłby niezwykle cenny (tartaki łatwo sobie radzą - maszyny te sprawy)

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]