Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 20 maja 2018 12:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
marek2565
 Tytuł: Manewry French and Indian War
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 kwietnia 2012 21:31 
User

W dniach 20-22 kwietnia w Czechach, w Zumberku niedaleko Pardubic, odbędą się kolejne manewry FIW.
Będą miały formę podchodów. Początek w piątek o północy, koniec około południa w niedzielę.
Koszt udziału 20 koron, wyżywienie i dojazd na własny rachunek.
Dwóch z nas jedzie ze Świdnicy na Dolnym Śląsku (do Zumberka około 170 km).
Jeśli ktoś jest zainteresowany mamy wolne miejsce w samochodzie.

Na górę  || 

Bot Reklamowy Reklama

marek2565
 Tytuł: Re: Manewry French and Indian War
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 24 kwietnia 2012 22:32 
User

Manewry French and Indian War zakończone zwycięstwem Brytyjczyków.
Ostatecznie z Polski pojechało nas trzech: francuski marine, nowofrancuski milicjant i milicjant nowoangielski czyli ja.
Obozy francuski i angielski znajdowały się po przeciwnych stronach sporego lasu.
W piątkową noc pobłądziliśmy i z trudem dotarliśmy do obozu francuskiego. Po rozbiciu namiotu zaczęło lać i padało do rana. Rankiem, po zwinięciu obozu, ruszyliśmy w dwóch grupach złożonych z Indian i milicjantów na poszukiwanie Anglików i ich obozu. W końcu, po długiej wędrówce po lesie, trafiliśmy na obóz brytyjski. Ja udałem się do swoich, a koledzy podjęli nierówną walkę z wrogiem. Wkrótce zostali pojmani, a ja razem z innymi nowoangielskimi milicjantami ruszyłem odpierać atak Indian z innej strony obozu. Atakujący wkrótce uznali przewagę Brytyjczyków i walki zakończyły się. Teraz oddaliśmy się obozowaniu. Pogoda była bardzo przyjemna - słonecznie, ale nie za ciepło. Okolica bardzo ładna, Czesi sympatyczni i zainteresowani współdziałaniem z grupami z Polski.
Kolejne manewry odbędą się w październiku.
Jeżeli są na tym forum chętni, którzy się wahają, czy rozpocząć zabawę w odtwórstwo FIW to gorąco zachącam. Służymy pomocą, do dyspozycji mamy rezerwowe karabiny, oczywiście w użyciu są też łuki.

Na górę  || 

Drzewian
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 25 kwietnia 2012 10:02 
Administracja
Awatar użytkownika

Bardzo dziękuję za relację i troszkę żałuję że nie mogłem być ale niestety tak wyszło. Za to szykuję się na październik i chętnie dołączę się do polskiej grupy FIW. Cieszy mnie też wiadomość o tym że Czesi chętni są do współdziałania z polskimi grupami, osobami. Mam też taką nadzieję że wśród indianistów znajdzie się kilku chętnych do wzięcia udziału w manewrach. Mam nadzieję że przełamiemy nasz obawy i ruszymy na podbój Czech. Jak widać na przykładzie pow wow to współpraca polsko czeska jest możliwa, oni przyjeżdżają do nas my do nich. Ale pow wow to nie wszystko, może ktoś z czytelników forum zainteresowany jest inną działalnością indianistyczną jak np. reko FIW, tylko nie bardzo wie co i jak. We wrześni są Niepołomice, później Czechy a po drodze Odyseja Historyczna są miejsca gdzie można coś pokazać prawdziwego, pobawić się w reko...Czekamy więc na Was drodzy moi.

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
marek2565
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 25 kwietnia 2012 20:25 
User

Czołem Drzewianie. Też żałuję, że nie było Cię na manewrach, chociaż wiem, że byłbyś po stronie francuskiej :( .
Oprócz wspomnianej imprezy październikowej, Czesi organizują w maju obozowanie połączone z zawodami strzeleckimi i chyba bitewną imprezę w lecie w Terezinie.
W sierpniu, jak co roku jest też XVIII wieczna impreza w Fuldzie, w Niemczech, na którą się wybierają.
Czesi w odtwórstwie FIW trzymają wysoki poziom. Impreza na której byliśmy, była przedsięwzięciem prywatnym, bez obecności publiczności i lokalnych władz (brr...). I takie imprezy są najlepsze, chociaż nikt nie zwraca kosztów podróży ani nie wypłaca "żołdu", jak to się dzieje na imprezach organizowanych przez gminy czy inne instytucje.
Zdjęcia moich kolegów z wyjazdu do Zumberka:
https:
/picasaweb.google.com/feldfebel.krzysztof/Zumberk2012'
https://picasaweb.google.com/1141985918 ... kUPardubic

Na górę  || 

marek2565
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 25 kwietnia 2012 20:33 
User

Jeszcze raz fotki Krzyśka:https://picasaweb.google.com/feldfebel.krzysztof/Zumberk2012

Na górę  || 

marek2565
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 26 kwietnia 2012 22:57 
User

W ostatnim poście napisałem o wysokim poziomie rekonstrukcji FIW przez Czechów.
Nie chciałem, aby wyglądało to zniechęcająco. Niewiele osób jest w stanie wyposażyć się od razu w stopniu zbliżonym do w pełni historycznego. Ważne, aby chcieć się bawić.
W przyszłym roku chcemy zorganizować imprezę FIW w Polsce i zaprosić na nią Czechów. Jeżeli wśród indianistów są chętni do wspólnych działań proszę o kontakt.
Mój mail: marek2565@gmail.com

Na górę  || 

Drzewian
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 27 kwietnia 2012 10:29 
Administracja
Awatar użytkownika

oooooo
To mnie zaskoczyłeś chęcią zorganizowania w Polsce imprezy FIW. I choć nie wiem co będzie się w przyszłym roku działo to chętnie przyjadę a nawet i pomogę jeśli takowa pomoc będzie potrzebna. To dobra wiadomość że coś się rusza w sprawie FIW szkoda tylko że środowisko indianistyczne nie bardzo jakoś chce robić coś innego jak tylko tańce pow wow. Może ktoś coś robi w domowych pieleszach i na szerszą skalę się tym nie "chwali" więc może taka impreza w Polsce ściągnie masę indianistów na co po cichu liczę.
Co do strojów to wiadoma rzecz najlepiej wzorować się na najlepszych, ale jak to mówią "nie od razu Kraków zbudowano" i nikt nie wymaga na początek pełnego wyposażenia, od czegoś trzeba zacząć więc podstawy wystarczą na początek no i chęć dorobienia lub poprawienia sobie ekwipunku w przyszłości. Tak myślę.
No to mam już cel i będę czekał na FIW w Polsce.

Vive la France

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
marek2565
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 27 kwietnia 2012 21:33 
User

Imprezę organizowalibyśmy gdzieś na Dolnym Śląsku, może w okolicy Srebrnej Góry.
Dodatkową atrakcją jest tam twierdza srebrnogórska - warto ją obejrzeć.

Na marginesie, to szkoda Drzewianie, że wybrałeś Francuzów.

King George and England - For Ever!

Na górę  || 

Drzewian
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 29 kwietnia 2012 18:57 
Administracja
Awatar użytkownika

Zawsze mogę stanąć po stronie angielskiej :P:P bo chyba na razie mam ubranko jak uciekinier z regimentu wirginijskiego hehehehe

Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
marek2565
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 10 maja 2012 22:58 
User

Nie chcę być namolny, ale jeśli jest ktoś, kto ma ochotę pobawić się w odtwórstwo French and Indian War, to jeszcze raz serdecznie zapraszam. Brak sprzętu nie jest przeszkodą. Jak pisałem wcześniej, służymy pomocą, do dyspozycji mamy rezerwowe karabiny. Myślę, że warto spróbować.

Na górę  || 

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]