Indiańskie forum

Forum o Indianach
Dzisiaj jest 21 sierpnia 2018 4:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
DarekK
 Tytuł: Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 19 czerwca 2007 15:07 
Offline
User
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 maja 2005 21:14
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Zapraszam osoby chętne do aktywnego uczestnictwa w działaniach Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian do:

- mailowego kontaktu (dariusz@indianie.eco.pl) i podjęcia decyzji w sprawie przywrocenia dzialalnosci PSPI
- opracowania poprawionego Statutu PSPI
- spotkania organizacyjnego w sprawie członkostwa i wyboru władz w PSPI na XXXI Zlocie PRPI
- aktywnej działalności
- wykonania wszelkich niezbednych czynnosci prowadzacych do reaktywowania i czynnego dzialania PSPI zgodnie ze Statutem

Informacje o dotychczasowej działalności PSPI:
http://www.indianie.eco.pl/pspi.htm

_________________
Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian - http://pspi.org.pl

Polski Ruch Przyjaciół Indian http://www.indianie.eco.pl

http://etnoradio.pl - audycje indiańskie w każdy wtorek i niedzielę od 20:00


Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Bot Reklamowy Reklama
 
Na górę
Adam Bez Włosów
 Tytuł:
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 czerwca 2007 9:00 
Offline
User

Rejestracja: 14 sierpnia 2006 8:28
Posty: 42
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Nie określono
Ja bym bardzo chętnie, zapewne jak 90% innych forumowiczów, tylko jak zwykle z "wykonywanem wszelkich niezbędnych czynności...i czynnego działania...zgodnie ze Statutem" już gorzej ;)
...po prostu czasem ledwo starczy czasu na przeczytanie jakiejś książki po pracy....co za świat.

_________________
http://lakota.digart.pl
http://lakota.grafika.art.pl
http://www.tipidobrejkawy.com


Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
 
DarekK
 Tytuł: PSPI....
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 27 października 2007 6:22 
Offline
User
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 maja 2005 21:14
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Tekst pochodzi ze strony http://www.indianie.eco.pl/pspi.htm

Mając na uwadze wieloletnie zapotrzebowanie na istnienie formalnych struktur reprezentujących Polski Ruch Przyjaciół Indian na gronie zarówno międzynarodowym, oraz w kraju, niektóre osoby z Ruchu dostrzegają potrzebę przywrócenia takiej właśnie, formalnej działalności. Są to osoby od lat związane z PRPI, ale nie tylko. Nie każdemu z nas pasuje nieformalny, społeczny jedynie ruch, który w zewnętrznych przejawach swojej działalności skupia się w większości na działaniach prowadzonych przez samowystarczalnych liderów Ruchu. Doceniamy osobiste zaangażowanie każdego organizatora-jednostki, bo zdajemy sobie sprawę, ile pracy, czasu, uwagi, działań, wymaga przygotowanie festiwalu indianistycznego, czy letniej imprezy terenowej.

W tych działaniach jednak, często trudno dostrzec dalekosiężne plany związane z szerzeniem kultury indiańskiej na poziomie pływającym na środowiska inne, niż tylko indianistyczne. Ponad to uważamy, że sformalizowanie pewnych działań, może w przyszłości zaowocować ściślejszą współpracą na forum międzynarodowym, ułatwiając m.in. zdobywanie funduszy na wizyty Gości z Ameryki, oparte już nie na osobistych składkach pojedynczych uczestników PRPI, ale na środkach pozyskiwanych od osób trzecich, przekazywanych na dobro publiczne.

W związku z tym, po dość długim okresie uśpienia, powracamy z pomysłem i propozycją przywrócenia działalności Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian. Opierając się na doświadczeniu oraz korzystając ze współpracy z byłymi członkami PSPI, zapraszamy do udziału w formalnej organizacji.

Proponujemy, by pierwsze, formalne spotkanie organizacyjne, wraz z przyjęciem nowych członków, wyborem władz Stowarzyszenia oraz przyjęciem nowego Statutu Stowarzyszenia, odbyło się podczas VI Jesiennego Pow-wow w Katowicach. Zapraszamy chętnych do udziału, by zapoznali się z projektem Statutu, przywieźli ze sobą wypełnioną deklarację członkowską.

* * * *

W sprawie reaktywowania PSPI - list (pół)otwarty

Żeby PSPI mogło w ogóle ruszyć z działalnością, potrzebna jest lista osób chętnych do wstąpienia do Stowarzyszenia - potrzeba w sumie 15 osób, które rzeczywiście będą brały czynny udział w życiu PSPI

1. Należy przedstawić konkretny plan działania na najbliższy (a najlepiej i dalszy) czas - moje propozycje:

* przywrócenie formalnej działalności - przyjęcie nowych członków, kwestie administracyjne
* wydarzenia związane z 22 kwietnia - Dzień Ziemi
* ?? współpraca przy organizowaniu Sacred Run 2007?? (30sta rocznica Najdłuższego Marszu i kolejna edycja Świętego Biegu - San Francisco - Washington D.C.)
* wydarzenia związane z 12 października i Dniem Tubylczych Amerykanów
* organizowanie i udział w wydarzeniach indianistycznych (współpraca przy organizowaniu festiwali i imprez plenerowych?)
* samodzielne działania koordynowane z innymi członkami PSPI
* współpraca z krajowymi jednostkami administracyjnymi, mającymi wpływ na wiedzę o tubylczych Amerykanach
* współpraca z międzynarodowymi organizacjami działającymi na rzecz Indian

2. WASZE PROPOZYCJE

3. Przyjęcie do Stowarzyszenia może nastąpić po wypełnieniu deklaracji o chęci przystąpienia (biurokracja wymagana przez urzędy!), rozpatrzeniu przez obecny Zarząd i pisemnym(?) powiadomieniu o przyjęciu

4. Większość osób zgadza się, że Stowarzyszenie może prowadzić działalność w oparciu - w tej chwili przynajmniej - składki członkowskie. W jakiej wysokości mają one być i co ile maja być płacone - do ustalenia. Padła propozycja 50 PLN na pół roku - cel: uaktualnienie danych w Sądzie, strona www, etc. W tej chwili jest propozycja, by po wypełnieniu deklaracji członkowskiej, wpłacić kwotę na konto PSPI (zaraz po przywróceniu formalnej struktury PSPI lub początkowo inne): ukaże to na ile nas stać odnośnie sprawy - deklaracja a czynny udział. Działaniem w Stowarzyszeniu może być też samo opłacanie składki członkowskiej, która pozwoli z kolei na działalność innym członkom Stowarzyszenia.

5. Obecny Zarząd Główny PSPI może przekazać stanowiska po spełnieniu powyższych warunków. Wtedy osoby deklarujące chęć czynnego udziału będą mogły wykazać się również na poszczególnych stanowiskach, które zostaną obsadzone w głosowaniu. Jako że ciężko jest się wszystkim spotkać w jednym czasie i jednym miejscu, być może nastąpi to przez sieć. Aczkolwiek zdecydowanie lepiej będzie się spotkać i porozmawiać na żywo (sugerowane spotkanie podczas VI Jesiennego Pow-wow w Katowicach).

6. Uchwałę o przyjęciu nowych członków, o zmianie Zarządu i wszelkie inne dokumenty związane z działalnością i zmianami w Stowarzyszeniu należy złożyć do sądu znajdującego się w Warszawie (po kilkugodzinnych poszukiwaniach i odwiedzinach w kilku sądach w Warszawie udało się nam z Cieniem dotrzeć do odpowiedniej komórki w KRS, gdzie otrzymaliśmy teczkę z dokumentami PSPI. Ostatnie papiery zostały złożone w sądzie w 1995 roku i dotyczą właśnie zmiany w Zarządzie i zmiany siedziby Stowarzyszenia).

7. Projekt nowego Statutu (oraz dotychczasowy) znajduje się na stronie http://www.indianie.eco.pl. Po wielogodzinnych pracach nad nowym statutem, w szczególności Oli Rackiewicz z Poznania, Cienia i mojej, chyba dobrze było by aby statut przyjęty przez nowych członków i nowy Zarząd (chociaż może jeszcze stary Zarząd to zrobi)

8. Być może wygląda to wszystko na bardzo formalne załatwianie spraw, odpowiedzialne funkcje, ogrom papierkowej roboty i biurokrację. I tak rzeczywiście jest. Sprowadzić się to jednak może do napisania przez zainteresowanych paru zdań o własnym widzeniu Stowarzyszenia i swoim w nim udziale, potwierdzenia chęci udziału, spotkania (wirtualnego?), formalnym przyjęciu nowych członków, wyboru władz i zaniesienia 1-2 kartek odpowiedniego formularza do sądu (ha ha, akurat w tej kwestii nabieram chyba doświadczenia ;-)) Cała późniejsza działalność Stowarzyszenia zależy od nas.

Jak będzie ono funkcjonować i jak - pośrednio - będzie kształtował się obraz Tubylczych Amerykanów w naszym społeczeństwie - zależy od nas. Poza tym również do nas, ludzi z Ruchu przecież, należy przekazywanie wartości związanych z kulturami Pierwszych Narodów Ameryki. Otrzymaliśmy, i nie raz i obecnie otrzymujemy coś od ich. Możemy spróbować jakoś to zrekompensować.

Wydaje mi się ważnym istnienie w kraju takiej organizacji i przekazywanie przede wszystkim rzetelnych informacji, obalanie mitów, które bardzo często występują w nie tylko naszym społeczeństwie. Dla mnie ważne jest też przekazywanie, upowszechnianie wartości związanych z szacunkiem do siebie samych, otoczenia, do ludzi, do Stworzenia. Wszak wszyscy jesteśmy spokrewnieni.

Im szybciej załatwimy poszczególne sprawy, tym szybciej Stowarzyszenie będzie mogło działać. Uważam także, iż warto jest zwrócić się do starych członków Stowarzyszenia z prośbą o wsparcie w kwestiach doświadczenia i ich wiedzy nt. działania PSPI, kontaktów z grupami nam podobnymi za granicą etc.

Osobiście też mam nadzieję nadal identyfikować się z Ruchem a ewentualna przynależność do Stowarzyszenia zobowiązuje - w moim rozumieniu - do pracy i konsekwencji, której może czasem brak w działaniach Ruchu (oraz moich własnych). Formalna działalność może pomóc w wielu nieformalnych inicjatywach, tam wszędzie, gdzie będzie to możliwe a my będziemy w stanie wystawić np. jakiś papier z pieczątką, zebrać pieniądze na jakąś akcję.

Pozdrawiam i liczę na możliwie szybkie określenie Waszych oczekiwań, przemyśleń i w konsekwencji działań,
Darek

_________________
Polskie Stowarzyszenie Przyjaciół Indian - http://pspi.org.pl

Polski Ruch Przyjaciół Indian http://www.indianie.eco.pl

http://etnoradio.pl - audycje indiańskie w każdy wtorek i niedzielę od 20:00


Na górę  || 
 Wyświetl profil WWW  
Obłużowszczyk
 Tytuł: RLN
Źródło:
PostWiadomość wysłana.: 28 października 2007 1:29 
Offline
User

Rejestracja: 06 listopada 2005 14:19
Posty: 398
Lokalizacja: pogranicye
Płeć: Nie określono
Kiedyś był zamiar z RLN, ale kto o tym pamięta, hłe hłe
pozdrawiam serdecznie


Na górę  || 
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson. Stone textures by Patty Herford.
With special thanks to RuneVillage